مدیركل دفتر حفاظت و مدیریت زیست محیطی آب و خاك خبر داد

تعریف حدود مجاز آلودگی برای خاک، آب و فاضلاب

تعریف حدود مجاز آلودگی برای خاک، آب و فاضلاب گل بخر: مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت زیست محیطی آب و خاک از تعریف حدود مجاز آلودگی برای خاک، آب و فاضلاب آگاهی داد.به گزاش ایسنا لادن رضی کردمحله با اشاره به رویکرد بیستمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست برای عرضه کارهای دانش بنیان، کارآفرینی های سبز و دستاوردهای محیط زیستی درباب مباحث مطرح شده در پنل تخصصی آشنایی با قوانین و مقررات محیط زیستی در مدیریت آب و خاک و فاضلاب که در این نمایشگاه برگزار شد، اظهار داشت: قانون حفاظت خاک که در سال ۱۳۹۸ ابلاغ گردیده است، تکالیفی برای واحدهای صنعتی و خدماتی مشخص کرده است.

وی ادامه داد: در این قانون تصریح شده که رویکرد واحدها در وهله اول باید در راستای جلوگیری از آلودگی خاک باشد و اگر چنین این اتفاقی بهر دلیلی افتاد، حذف و رفع منشا آلودگی و جبران خسارت در دستور کار قرار می گیرد.

مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت زیست محیطی آب و خاک اشاره کرد: هم اینک حدود مجاز آلودگی و استانداردها و شاخص هایی برای آب و خاک تعریف شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، رضی کردمحله اشاره کرد: یکی از راهکارهای مهار بحران آب، تصفیه فاضلاب و بازچرخانی آب است اما باید حدود مجاز خروجی ها و محیط های پذیرنده رعایت شود تا تولیدات کشاورزی و امنیت غذایی به خطر نیفتد.

منبع:

1401/09/01
22:14:27
5.0 /5
252
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است