ساعت زمین را به وقت امشب کوک کنید

ساعت زمین را به وقت امشب کوک کنید به گزارش گل بخر، ایسنا نوشت: «ساعت زمین» یک رویداد جهانی است که توسط صندوق جهانی طبیعت (WWF)  هرساله به آخرین شنبه ماه مارس اطلاق می شود. در این روز خانواده ها و کسب وکارها با خاموش کردن چراغ ها و سایر دستگاه های الکتریکی غیرضروری خود به مدت یک ساعت این رویداد را یادآوری می کنند.


ساعت زمین اولین بار توسط روزنامه سیدنی مورنینگ هرالد در سال ۲۰۰۷، زمانی عنوان شد که ۲.۲ میلیون نفر از ساکنان سیدنی مبادرت به خاموش کردن چراغ های غیرضروری کردند. بدنبال این اقدام سیدنی، خیلی از شهرهای دیگر جهان، برگزاری این رویداد را به تصویب رساندند.
ساعت زمین یک رویداد بین المللی است که توسط صندوق جهانی طبیعت نامگذاری شده و هدف آن جلب توجه مردم به حفظ کره زمین و نتایج تغیرات اقلیمی بطور مشترک در یک ساعت خاص در آخرین شنبه مارس است. اولین گرامیداشت ساعت زمین در ایران در سال ۱۳۹۰ و با خاموشی چراغ های برج میلاد در تهران انجام شد و در سال ۱۳۹۱ تعداد بیشتری از سازه های معروف شهرهای ایران به این حرکت پیوستند و افزون بر برج میلاد، برج آزادی تهران، سی وسه پل اصفهان، پل سفید اهواز و ساعت میدان و شهرداری رشت نیز چراغ های خودرا خاموش کردند.
آئین «ساعت زمین» در سال ۱۴۰۲ در روز شنبه ( ۵ فروردین مصادف با ۲۵ مارچ سال ۲۰۲۳ ) از ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه تا ۲۱ و ۳۰ دقیقه به وقت محلی در سراسر جهان انجام می شود.

۲۳۳۲۳۳


منبع:

1402/01/08
18:28:19
5.0 /5
151
تگهای خبر: باد , دستگاه , طبیعت , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است