مشاهده یک قلاده پلنگ دیگر در گیلان

مشاهده یک قلاده پلنگ دیگر در گیلان به گزارش گل بخر، ایرنا نوشت: مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان از مشاهده و ثبت پلنگ ایرانی برای بار دوم طی روزهای اخیر در منطقه شکار ممنوع ارتفاعات برفی اشکورات رودسر اطلاع داد.حمزه عشوری اضافه کرد: محیط بانان شهرستان رودسر با نصب دوربین های تله ای موفق به ثبت یک قلاده پلنگ دیگر در ارتفاعات منطقه شکارممنوع اشکورات رودسر شدند.
وی خاطرنشان کرد: منطقه شکارممنوع اشکورات با شرایط جغرافیایی کوهستانی، زیستگاه مناسبی برای حیوانات وحشی به شمار می رود؛ مکانی که در آن میتوان گونه های جانوری همچون کل و بز، پلنگ، گراز، گرگ و روباه را مشاهده کرد.
عشوری اضافه کرد: با عنایت به نقش تکمیل کننده گوشت خواران در چرخه زیستی و غذایی، حضور گوشت خوارانی نظیر پلنگ از جنبه اکولوژیکی برای منطقه بسیار پرارزش است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان تاکید کرد: برای حفاظت بیشتر از گونه های جانوری نیازمند همکاری و حمایت مردم بخصوص جوامع محلی هستیم.
گیلان بواسطه شرایط اکولوژیکی و اقلیمی دارای تنوع بی نظیری در گونه های گیاهی و جانوری است و به همین سبب به جولانگاه گونه های بی نظیری چون پلنگ، خرس و شوکا تبدیل گشته است و در آخرین خبر هم در ۱۸ اسفندماه مشاهده د۲ قلاده خرس قهوه ای و یک پلنگ در ارتفاعات این استان به ثبت رسیده بود. بیشتر بخوانید: بازگشت یوز به محیط زیست به ایران/ افزایش مشاهده یوزپلنگ آسیایی در سال ۱۴۰۱ مشاهده ۲ قلاده خرس قهوه ای در گیلان
۲۳۳۲۳۶


منبع:

1401/12/25
12:35:16
5.0 /5
177
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است