اداره كل هواشناسی استان تهران هشدار داد

خیزش گرد و خاک در جنوب و غرب تهران

خیزش گرد و خاک در جنوب و غرب تهران به گزارش گل بخر، اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در مناطق جنوب و غرب استان و بارش های رگباری در شمال تهران اخطار داد.به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار زردرنگ از وزش باد شدید و گرد و خاک و وزش باد شدید در مناطق جنوب و غرب و ایجاد گردو خاک از ظهر پنجشنبه(۳۱ شهریورماه) تا عصر جمعه( اول مهرماه) در مناطق جنوبی و غربی استان بخصوص شهرستان های اسلامشهر، بهارستان، پاکدشت، پیشوا، قدس، ری، شهریار، رباط کریم، قرچک، ملارد، ورامین اطلاع داد.

بر اثر این مخاطره جوی ایجاد گردو خاک، کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی و قائم، صدمه به سازه های نیمه تمام و احتمال سقوط اجسام از ارتفاع دور از انتظار نیست ازاین رو خودداری از تردد افراد دارای بیماری های تنفسی در محدوده خیزش گرد و خاک، عدم پرواز هواپیماهای سبک، استقامت سازه های کشاورزی بخصوص گلخانه ها پیشبینی می شود.

در ادامه این هشدار، اداره کل هواشناسی از رشد ابرهای همرفتی و بارش های رگباری بخصوص در ساعات عصر و اوایل شب از بعدازظهر چهارشنبه تا اواخر وقت پنجشنبه(۳۰ و ۳۱ شهریور) درمناطق شمال استان بخصوص ارتفاعات شمال شرق اطلاع داد.

در اثر این مخاطره جوی وقوع رگبار و رعد و برق و وزش تندبادهای موقتی دور از انتظار نیست.

این مخاطره جوی بارش های رگباری شدید در بعضی ساعات، وزش تندبادهای موقت، لغزندگی جاده های کوهستانی، اختلال در تردد جاده های کوهستانی، رخداد صاعقه و سیلابی شدن مسیل ها پیشبینی می شود.

اداره کل هواشناسی استان تهران برای پیشگیری از صدمه های احتمالی احتیاط در تردد جاده های کوهستانی، عدم صعود به ارتفاعات در هنگام صاعقه، عدم اتراق در حاشیه و بستر مسیل ها را سفارش می کند.

به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، هشدار زردرنگ به معنای اینست که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که امکان دارد در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد نماید. این اخطار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرفی مسؤلان هم در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.1401/06/30
23:12:42
5.0 /5
290
تگهای خبر: باد , تردد , زندگی , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است