ترمیم بخش هایی از دیواره بزرگ مرجانی استرالیا

ترمیم بخش هایی از دیواره بزرگ مرجانی استرالیا به گزارش گل بخر بر مبنای نتایج یک بررسی، بخش هایی از دیواره بزرگ مرجانی استرالیا بالاترین پوشش مرجانی را طی ۳۶ سال قبل نشان داده است.


به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، در این بررسی مشخص شد که دو سوم از دیواره بزرگ مرجانی استرالیا دارای بیشترین میزان پوشش مرجانی در ۳۶ سال قبل است، اما این صخره همچنان در مقابل پدیده سفید شدگی صدمه پذیر است.
در گزارش سالانه موسسه علوم دریایی استرالیا آمده است: آنچه مشاهده می شود این است که دیواره بزرگ مرجانی هنوز یک سیستم انعطاف پذیر است و همچنان از توانایی لازم برای بازیابی و ترمیم برخوردار است، اما نکته نگران کننده این است که فراوانی رویدادهای صدمه زننده بخصوص پدیده سفید شدگی مرجان ها رو به افزایش است.
به گزارش خبرگزاری رویترز، بنابر این گزارش، در مناطق شمالی، متوسط پوشش مرجانی سخت از ۱۳ درصد در سال ۲۰۱۷ به ۳۶ درصد در سال ۲۰۲۲ رسیده، در صورتی که در بخش های مرکزی، پوشش مرجانی سخت از ۱۲ درصد در سال ۲۰۱۹ به ۳۳ درصد افزایش پیدا کرده که بالاترین سطح ثبت شده برای هر دو منطقه است. هرچند، در منطقه جنوبی که به صورت کلی پوشش مرجانی سخت بیشتری نسبت به دو منطقه دیگر دارد، پوشش مرجانی روند کاهشی داشته است.1401/05/14
13:47:59
5.0 /5
207
تگهای خبر: دریا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است