آتش در جنگل های استان فارس همچنان زبانه می کشد

آتش در جنگل های استان فارس همچنان زبانه می کشد به گزارش گل بخر ایرنا نوشت: مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس اظهار داشت: با وجود تلاش بیش از 2 شبانه روزی دوستداران طبیعت و نیروهای امدادی دستگاه های مرتبط، آتش همچنان در طبیعت کامفیروز و ارتفاعات این منطقه واقع در شهرستان مرودشت جولان می دهد.


عبدالحسن صمدنژاد شنبه با اعلان اینکه آتش کامفیروز و ارتفاعات این منطقه همچنان ادامه دارد، اضافه کرد: از بامداد شنبه ۲۷ شهریورماه ۱۴۰۰ بالگرد به منطقه اعزام شده و نیروهای امدادی و مردمی درحال خاموش کردن آتش هستند. وی افزود: بنابر آخرین گزارش های نیروهای مستقر در محل، این احتمال وجود دارد که تا ساعاتی دیگر این آتش مهار شود.
وی در پاسخ به سوالی درباب این که آتش کمامان در منطقه کامفیروز است یا به شهرستانهای همجوار ازجمله پاسارگاد نیز سرایت کرده است؟ اظهار داشت: دشت بنه ای بنام گل مکان در کامفیروز وجود دارد که قسمتی از کامفیروز شهرستان مرودشت است و آتش در این منطقه رخ داده و هنوز به شهرستان های همجوار سرایت نکرده است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس در پاسخ به سوالی دیگر درباره وسعت و عامل این آتش سوزی، اظهار داشت: وسعت منابع طبیعی گرفتار آتش سوزی شده این منطقه هنوز مشخص نیست و پس از مهار آتش و بررسی کارشناسی اعلام می شود.
وی افزود: در این فصل سال بروز آتش سوزی این منطقه به سبب بی احتیاطی افرادی است که برای چیدن بنه به محل می روند و گاهی با به پا کردن آتش برای پخت و پز و... موجبات بروز فاجعه ای بزرگ را ایجاد می کنند.
صمدنژاد گفت: این آتش ساعت ۲۰ شامگاه جمعه مهار گشت و گروهی نیز جهت پایش در منطقه مستقر شدند اما حوالی ساعت یک و نیم بامدادان شنبه ۲۵ شهریور باری دیگر شعله های آتش بالا گرفت که با یک فروند هلی کوپتر ۱۰۰ نفر از نیروهای امدادی و مردمی به محل اعزام شدند که هم اینک درحال مهار این آتش هستند. شعله های آتش از روز پنجشنبه ۲۵ شهریورماه ۱۴۰۰ در منطقه کامفیروز شهرستان مرودشت شعله ور شده است.
بخش کامفیروز در شهرستان مرودشت واقع است و در ۱۳۶ کیلومتری شمال شیراز قرار دارد. ۲۳۵۲۳۱


منبع:

1400/06/30
08:48:10
5.0 / 5
159
تگهای خبر: جنگل , دستگاه , طبیعت , گل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است