كلانتری:

مدیرانی كه با سمن ها دیدار و تبادل نظر منظم نداشته باشند، بركنار می شوند

مدیرانی كه با سمن ها دیدار و تبادل نظر منظم نداشته باشند، بركنار می شوند به گزارش گل بخر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اشاره كرد: مدیران كل استان هایی كه با سمن ها دیدار و تبادل نظر منظم نداشته باشند، بركنار خواهند شد.


به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، هیات مدیره شبكه سمن های محیط زیست و منابع طبیعی با عیسی كلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و معاونان این سازمان دیدار كردند.
در ابتدای این دیدار، عیسی كلانتری، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، ضمن خوشامدگویی، درباب تلفات پرندگان در تالاب میانكاله و نقش قانونی سازمان دامپزشكی كشور اظهار داشت: در قانون، سازمان دامپزشكی تنها مرجع تشخیص بیماری های حیات وحش و حیات اهل است كه علت تلف شدن پرندگان در میانكاله را سم بوتولیسم عنوان نمود. سازمان محیط زیست هم باتوجه به شناخت از سازمان دامپزشكی و تخصص آنها از این سازمان حمایت می كند.
كلانتری در ادامه به اهمیت و نقش سمن ها در كشور پرداخت و اشاره كرد: مدیران كل استان هایی كه با سمن ها دیدار و تبادل نظر منظم نداشته باشند، عزل خواهند شد.
در ادامه این جلسه، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، جذب محیط بانان جدید را یكی از اساسی ترین اركان و وظایف سازمان برشمرد و اظهار داشت: با تعداد اندكی محیط بان نمی توان مناطق حفاظت شده را حفظ و مدیریت كرد و مصوب شده كه سالانه ۳۰۰ محیط بان به بدنه محیط بانی كشور اضافه شود. ضمن اینكه این محیط بان ها در مركز آموزش محیط بانی سازمان كه جایگزین دانشكده محیط زیست می شود، آموزش های لازم را خواهند دید.
در ادامه، الموتی دبیر شبكه ملی سمن های محیط زیستی كشور از تعامل و همكاری ویژه سازمان با سمن ها تشكر كرد و اظهار داشت: سازمان محیط زیست، تنها بخش از دولت می باشد كه به شكل خاص و منظم با سمن ها همكاری و نشست دارد و شاهد این مساله نیز، جلسات منظم با ریاست و معاونان این سازمان است كه این موضوع، جای تقدیر و تشكر ویژه دارد.
در بخش پایانی این دیدار نیز، ابهامات محیط زیستی اعضای هیات مدیره شبكه سمن های محیط زیستی عنوان شد و معاونان سازمان به پرسش های طرح شده، پاسخ دادند.
منبع:

1398/11/25
14:15:19
5.0 /5
4356
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است