افزایش 7 درجه ای دمای هوا در غرب و شمال كشور

افزایش 7 درجه ای دمای هوا در غرب و شمال كشور گل بخر: مدیركل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به افزایش ۵ تا ۷ درجه ای دمای هوا در غرب و شمال كشور اظهار داشت: سامانه بارشی جدیدی طی روز جمعه (۱۸ بهمن ماه) به كشور وارد می شود.صادق ضیاییان در گفتگو با ایسنا با بیان این كه امروز (۱۶ بهمن ماه) در بیشتر مناطق كشور آسمان صاف است و روند افزایش نسبی دما پیشبینی می شود، اظهار نمود: در شمال شرق بارش پراكنده و وزش باد و در دامنه های جنوبی البرز در استان های تهران و سمنان وزش باد رخ می دهد. طی روز پنج شنبه و اوایل روز جمعه (۱۷ و ۱۸ بهمن) در اردبیل و غرب سواحل دریای خزر وزش باد شدید و افزایش ۵ تا ۷ درجه ای دما خواهیم داشت.

مدیركل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینكه از پس از ظهر فردا (۱۳ بهمن ماه) در نوار غربی كشور ابرناكی، وزش باد و بارش پراكنده رخ می دهد، خاطرنشان كرد: طی روز جمعه (۱۸ بهمن ماه) به تدریج با ورود سامانه بارشی به غرب كشور بارش باران و برف در شمال غرب و دامنه های زاگرس در استان های كرمانشاه، لرستان، چهارمحال و بختیاری و ایلام شروع می شود.

به گفته ضیاییان طی روز شنبه (۱۹ بهمن ماه) سامانه بارشی علاوه بر نوار غربی كشور در شمال بوشهر، فارس و غرب اصفهان هم فعال خواهد بود و در دامنه های جنوبی البرز واقع در استان های قزوین، البرز، تهران و شمال شرق بارش و وزش باد شدید رخ می دهد. همینطور پس از ظهر شنبه (۱۹ بهمن ماه) هم در سواحل دریای خزر بارش شروع خواهد شد.

مدیر كل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی با بیان این كه طی روز شنبه (۱۹ بهمن ماه) در جنوب آذربایجان غربی، غرب كردستان، شمال كرمانشاه، جنوب لرستان و چهارمحال و بختیاری بارش از شدت بیشتری برخوردار می شود، اظهار نمود: طی روزهای یكشنبه و دوشنبه (۲۰ و ۲۱ بهمن ماه) در دامنه های زاگرس مركزی و سواحل شمالی كشور بارش و كاهش نسبی دما حدود ۷ تا ۹ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود و در نوار شرقی كشور بارش و وزش باد رخ خواهد داد.

وی افزود: طی روز سه شنبه (۲۲ بهمن ماه) این سامانه در سواحل شمالی و نوار شرقی كشور فعال خواهد بود و سبب بارش، وزش باد و كاهش دما در این مناطق و به تدریج از كشور خارج می شود.

ضیاییان در انتها درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار داشت: آسمان تهران فردا (۱۷ بهمن ماه) صاف همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲ و حداكثر دمای ۱۴ درجه سانتیگراد و طی روز جمعه (۱۸ بهمن ماه) هم كمی ابری در پس از ظهر همراه با افزایش ابر و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۶ درجه سانتیگراد و حداكثر دمای ۱۵ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.
1398/11/16
15:24:37
5.0 /5
4233
تگهای خبر: آسمان , باد , باران , بو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است