نظر محیط زیست درباره واگذاری حیوانات پارك پردیسان

نظر محیط زیست درباره واگذاری حیوانات پارك پردیسان به گزارش گل بخر درحالی كه برخی گمانه زنی ها درباره تعطیلی مركز بازپروری حیات وحش پارك پردیسان و انتقال گونه های آن به باغ وحش های كشور مطرح می شود، مدیركل دفتر مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست می گوید: این مركز تعطیل نمی گردد البته قصد نداریم آنرا به باغ وحش تبدیل نماییم.شهاب الدین منتظمی در گفت و گو با ایسنا با بیان اینكه مركز بازپروری حیات وحش پارك پردیسان مقرر است كه در قالب رسالت سازمانی ما به كار خود ادامه دهد، اظهار نمود: ما نمی خواهیم كه این مركز بازپروری را به باغ وحش تبدیل نماییم ازاین رو گونه هایی كه قابلیت رهاسازی دارند را در زیستگاه خود رها می نماییم. سایر گونه ها را هم به باغ وحش ها یا مراكز نگهداری از حیات وحش كه مجوزهای لازم را دارند، تحویل می دهیم.

مدیركل دفتر مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست افزود: به ادارات كل محیط زیست در استان ها هم اعلام نموده ایم گونه هایی كه به هر علتی در اختیار آنها قرار می گیرد را درصورت برخورداری از سلامت كافی در زیستگاه رهاسازی كنند و در غیر این صورت فقط گونه هایی را كه احتیاج به درمان، مراقبت و قرنطینه دارند را به تهران و مركز بازپروری حیات وحش پارك پردیسان انتقال دهند.

منتظمی در ادامه درباره شرایط واگذاری گونه های مركز بازپروری حیات وحش پارك پردیسان به باغ وحش و مراكز نگهداری از حیات وحش توضیح داد: در درجه اول ما گونه هایی كه قابلیت واگذاری دارند را به استان ها اعلام می نماییم و بعد از آن مراكزی كه مجوزهای لازم و شرایط نگهداری از آن گونه ها را دارند برای درخواست تحویل گونه به ادارات كل استانی رجوع می كنند. ما هم بعد از تایید اداره كل استان گونه حیوانی را در اختیار مراكز نگهداری و باغ وحش ها قرار می دهیم.

وی در پاسخ به این پرسش ایسنا كه چرا با عنایت به شرایط نامطلوب باغ وحش ارومیه تعداد زیادی گونه در اختیار این مركز قرار گرفته است، خاطرنشان كرد: در ابتدا قرار بود تعدادی گونه پرنده، لاكپشت، مار، ایگوآنا و... در اختیار این باغ وحش قرار گیرد اما بعد از بررسی وضعیت این باغ وحش فقط تعدادی گونه پرنده به آن تحویل داده شد و با عنایت به این كه شرایط و جایگاه مناسب برای سایر گونه ها نداشتند مابقی حیوانات را به آنها تحویل ندادیم.

منتظمی در انتها درباره توله پلنگی كه به تازگی به باغ وحش تهران تحویل داده شده است، اظهار داشت: این توله پلنگ (ماوی) در دو ماهگی از طبیعت جدا شده بود و مدتی پس از شكارچیان در استان آذربایجان شرقی گرفته شد. متاسفانه بر مبنای نظر كارشناسان این توله پلنگ امكان بازگشت به طبیعت را ندارد و به علت ارتباطی كه در بچگی با انسان گرفته امكان دارد كه به روستاها و انسان نزدیك شود و به شكلی به خطر بیفتد ازاین رو تنها مركزی كه از نظر ما شرایط و جایگاه لازم برای نگهداری از این پلنگ را داشت، باغ وحش تهران بود كه مدتی پیش به این محل منتقل شد.
1398/11/13
08:20:46
5.0 /5
4322
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است