با تصویب لایحه پشتیبانی از محیط بانان فضا برای شكارچیان غیرمجاز ناامن می شود

با تصویب لایحه پشتیبانی از محیط بانان فضا برای شكارچیان غیرمجاز ناامن می شود به گزارش گل بخر معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امورمجلس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به تصویب لایحه پشتیبانی از محیط بانان اظهار داشت: به دنبال تصویب این لایحه فضا برای شكارچیان غیرمجاز ناامن می شود و دیگر هیچ شكارچی حق تعرض به منابع ملی و حقوق نسل های آینده كشور را ندارد.به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا اصغر دانشیان ضمن تبریك به جامعه محیط بانی كشور به دنبال تصویب لایحه پشتیبانی از محیط بانان اظهار داشت: این لایحه مدت زمان زیادی بود كه در مرحله تصویب قرار دارد و با پیگیری های به عمل آمده در معاونت توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس و شخص رئیس سازمان در صحن علنی مجلس با رای قاطع نمایندگان مردم به تصویب رسید و به شورای محترم نگهبان برای تایید، تقدیم شد.

وی درباب ایرادهای شورای نگهبان به لایحه قبلی اظهاركرد: متاسفانه مجلس در لایحه دولت تصرف انجام و دو دستگاه سازمان حفاظت محیط زیست و جنگل ها و مراتع را به تمام دستگاه های اجرایی تعمیم داده بود كه موجب ایراد شورای محترم نگهبان شد. بعد از بررسی دوباره و حذف تمام دستگاه ها به جز این دو دستگاه، ایرادها برطرف و با رای قاطع نمایندگان مردم تصویب گردید.

معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امورمجلس سازمان حفاظت محیط زیست، درباب حقوق محیط بانان اظهار داشت: تا پیش از تصویب این لایحه اگر محیط بانی در حین ماموریت صدمه ای به شكارچی متخلف وارد می كرد و یا لطمه می دید از حمایت های قانونی مناسبی برخوردار نبود اما امروز با تصویب این لایحه این افراد بعنوان ضابطان دادگستری از حمایت های قضایی بهره مند می شوند.

دانشیان درباب مزایای تصویب این لایحه و تاثیر آن بر كاهش تخلفات محیط زیست كشور اظهار داشت: با تصویب این لایحه فضا برای شكارچیان غیر مجاز ناامن می شود و دیگر هیچ شكارچی غیرمجازی حق تعرض به منابع ملی و حقوق نسل های آینده كشور را ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امورمجلس سازمان حفاظت محیط زیست، درباب لزوم آموزش محیط بانان توضیح داد و اظهار داشت: یگان حفاظت محیط زیست با جدیت بر آموزش و نحوه استفاده صحیح از سلاح برای محیط بانان تاكید دارد و محیط بانان به تدریج در مركز آموزش محیط بانی آموزش های لازم را خواهند دید.

منبع:

1398/11/04
23:38:25
5.0 /5
4033
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است