ورود سامانه بارشی جدید به كشور از فردا

ورود سامانه بارشی جدید به كشور از فردا به گزارش گل بخر مدیركل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به اینكه بارش باران در استان های سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان و جنوب كرمان ادامه دارد، اظهار داشت: سامانه بارشی جدید طی فردا (۵ بهمن) به كشور وارد می شود.صادق ضیائیان در گفتگو با ایسنا، اظهار كرد: سامانه بارشی فعال در كشور طی امروز ( ۳ بهمن) بیشتر در نیمه شرقی كشور فعال است و سبب بارش برف و باران در این مناطق، وزش باد شدید و در استان های جنوبی كشور سبب رگبار و رعد و برق می شود. همینطور شدت بارش طی امروز در استان فارس، هرمزگان، نواحی مركزی و شرقی خلیج فارس، تنگه هرمز، كرمان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی است.

مدیركل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی با بیان این كه طی امروز در بعضی از نقاط استان های واقع در غرب و مركز و استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز مركزی و شرقی، بارش برف و باران با شدتی كمتر پیشبینی می شود اظهار داشت: فردا (۴ بهمن) این سامانه در استان های سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان و جنوب كرمان فعال است و سپس از كشور خارج می شود.

ضیائیان با اشاره به این كه طی فردا سامانه بارشی دیگری باردیگر به كشور وارد می شود اضافه كرد: این سامانه در مناطق شمال غرب، سواحل شمالی، ارتفاعات جنوبی البرز مركزی و استان خراسان شمالی سبب بارش برف و باران می شود.

به گفته ی وی، این سامانه طی روز شنبه (۵ بهمن) در استانهای واقع در غرب، جنوب غرب، برخی نقاط بوشهر، شمال فارس، سواحل شمالی، ارتفاعات البرز، خراسان شمالی و خراسان رضوی، بارش برف و باران و وزش باد شدید را به دنبال دارد و در استان های جنوبی سبب رگبار و رعد و برق می شود.

مدیركل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی با بیان این كه طی روز یكشنبه ( ۶ بهمن ) این سامانه در جنوب شرق كشور فعال است و سپس از كشور خارج می شود تصریح كرد: طی روزهای جمعه و شنبه (۴ و ۵ بهمن) كاهش محسوس دما، در نیمه شمالی رخ می دهد و دریای خزر طی این دو روز مواج است. همینطور نواحی مركزی و شرقی خلیج فارس تنگه هرمز و امروز هم غرب دریای عمان مواج خواهد بود.

ضیائیان در انتها درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده خاطرنشان كرد: آسمان تهران، فردا (۴ بهمن) صاف تا كمی ابری همراه با وزش باد و حداقل دمای منفی ۲ و حداكثر دمای ۶ درجه سانتی گراد، طی روز شنبه (۵ بهمن هم ) نیمه ابری همراه با غبار محلی و در پس از ظهر افزایش ابر و گاهی بارش پراكنده با حداقل دمای منفی ۲ و حداكثر دمای ۵ درجه سانتی گراد پیشبینی می شود.
1398/11/04
22:08:42
5.0 /5
4163
تگهای خبر: آسمان , باد , باران , بو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است