افزایش غلظت ذرات معلق در بعضی مناطق تهران

افزایش غلظت ذرات معلق در بعضی مناطق تهران گل بخر: برمبنای اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران امروز (10 دی ماه) در بعضی مناطق پرتردد افزایش غلظت ذرات معلق سبب برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس خواهد شد.



به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا نتایج حاصل از پیش بینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوا حاكی از آنست كه در اولین ساعات امروز (۱۰ دی ماه) با برقراری شرایط مساعد جوی طی ساعات گذشته با وجود آغاز تردد خودرو ها، كیفیت هوا در وضعیت مطلوب قرار خواهد داشت، هرچند در بعضی مناطق پرتردد افزایش غلظت ذرات معلق سبب برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس خواهد شد.

طی امروز (۱۰ دی ماه) عدم وزش باد مؤثر و آسمان ابری تا حدی از پراكندگی آلاینده ها جلوگیری خواهدنمود بدین سبب با افزایش ترافیك شبانگاهی شهر تهران بر غلظت ذرات معلق افزوده و كاهش كیفیت هوا در مناطق پرتردد پیش بینی می شود. بااینكه در ساعات پایانی با افزایش نسبی سرعت باد و پراكندگی آلاینده ها، بهبود نسبی كیفیت هوا دور از انتظار نخواهد بود.

با تداوم این وضعیت جوی تا صبحگاه فردا (۱۱دی ماه) همزمان با آغاز تردد خودرو ها غلظت ذرات معلق افزایش می یابد كه در مقایسه با روز گذشته از میزان كمتری برخوردار خواهد بود و پیش بینی می شود در پاره ای مناطق كیفیت هوا در وضعیت نامطلوب قرار بگیرد. در طول روز با كاهش سرعت باد و شرایط نسبتاً پایدار جوی، پراكندگی آلاینده ها محدود می شود بدین سبب در شامگاه چهارشنبه احتمال می رود در مناطق پرتردد كیفیت هوا در وضعیت نامطلوب قرار داشته باشد.

بر اساس اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران میانگین كیفیت هوای تهران در ۲۴ ساعت گذشته ۸۶ و هوا در شرایط سالم بود. این شاخص الان ۹۲ و هوا در شرایط سالم می باشد.





منبع:

1398/10/10
13:11:46
5.0 /5
4203
تگهای خبر: آسمان , آلاینده , باد , بو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است