كاهش دما در نیمه شمالی و جنوبی كشور

كاهش دما در نیمه شمالی و جنوبی كشور به گزارش گل بخر مدیر كل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی از كاهش ۵ تا ۱۰ درجه ای دما در نیمه شمالی كشور از امروز تا بامداد پنجشنبه (۲۸ دی ماه) اطلاع داد و اظهار داشت: در ایام سه شنبه و چهارشنبه (۲۶ و ۲۷ دی ماه) كاهش دما در نیمه جنوبی كشور هم ۳ تا ۶ درجه سانتیگراد خواهد بود.احد وظیفه در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: بر مبنای تحلیل نقشه های هواشناسی سامانه بارشی كه از مناطق شمال غرب وارد كشور شده با همراهی جریانات شمالی سبب تشدید بارش ها در سواحل غربی دریای خزر شده است. به جهت فعالیت این سامانه، بارش برف و باران در شمال غرب، البرز غربی و به شكل ضعیف تری بخش هایی از غرب كشور و ارتفاعات زاگرس مركزی پیش بینی می گردد.

مدیر كل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی در ادامه اظهار داشت: از اواسط امروز (۲۵ دی ماه) با حركت سامانه به سمت شرق به تدریج از شدت بارش در مناطق شمال غرب كاسته می گردد و بارش برف علاوه بر این مناطق، البرز مركزی، شرقی و شمال شرق كشور و بارش باران سواحل شرقی دریای خزر را در بر می گیرد.

به گفته وظیفه بارش پراكنده باران و برف در استان های واقع در جنوب البرز و ارتفاعات زاگرس مركزی هم پیش بینی می گردد همینطور همراه با فعالیت این سامانه در این مناطق گاهی وزش باد شدید و كولاك برف انتظار می رود.

وی با اشاره به اینكه امروز در اغلب مناطق نیمه جنوبی كشور پدیده غالب، وزش باد شدید خواهد بود، اظهار داشت: از این رو خیزش گرد و خاك در پاره ای از این مناطق دور از انتظار نیست. همینطور فردا (۲۶ دی ماه) بارش پراكنده و مه آلودگی در سواحل دریای خزر و خراسان شمالی ادامه خواهد داشت و از بعدازظهر از میزان بارش ها در این مناطق كاسته می گردد.

مدیر كل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی در ادامه اظهار نمود: روز چهارشنبه (۲۷ دی ماه) مجددا شرایط برای بارش های پراكنده در مناطق شمال غرب كشور و سواحل غربی دریای خزر، البرز مركزی و تا حدی البرز شرقی و استان های واقع در جنوب البرز وجود دارد.

وی اضافه كرد: دریای خزر امروز و خلیج فارس و تنگه هرمز روزهای سه شنبه و چهارشنبه مواج خواهند بود.

وظیفه در انتها در مورد شرایط جوی تهران اظهاركرد: آسمان تهران فردا (۲۶ دی ماه) نیمه ابری تا ابری، گاهی وزش باد با احتمال بارش پراكنده با بیشینه و كمینه دمای ۸ و صفر درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد همینطور آسمان پایتخت در روز چهارشنبه (۲۷ دی ماه) نیمه ابری، همراه با افزایش ابر و وزش باد و بارش پراكنده با بیشینه و كمینه دمای ۷ و صفر درجه سانتیگراد خواهد بود. 

1396/10/25
15:35:00
5.0 /5
5590
تگهای خبر: آسمان , باد , باران , بو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است