به همت محققان دانشگاه سمنان ثبت اختراع شد

فتوكاتالیستی برای كاهش خطرات پساب های صنعتی

فتوكاتالیستی برای كاهش خطرات پساب های صنعتی گل بخر: فتوكاتالیست پایه آلی- فلزی برای تصفیه پساب های صنعتی و تبدیل آنها به مواد كم خطرتر به همت پژوهشگران دانشگاه سمنان ثبت اختراع شد.


به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، دكتر علی حقیقی اصل، رئیس پارك علم و فناوری دانشگاه سمنان در این خصوص اظهار داشت: "سنتز اولتراسونیك فتوكاتالیست بر پایه چارچوب آلی- فلزی آهن- بنزن تری كربوكسیلیك" اختراعی است كه به همت دكتر نرجس كرامتی، مهری السادات حسین زاده و دكتر محسن مهدی پور قاضی از پژوهشگران پردیس علوم و تكنولوژی های جدید دانشگاه سمنان با همكاری پارك علم و فناوری این دانشگاه به ثبت رسیده است.
دكتر كرامتی، یكی از مخترعان این ماده و عضو هیئت علمی پردیس علوم و تكنولوژی های جدید دانشگاه سمنان در تشریح این اختراع اظهار داشت: در این پژوهش ذرات Fe-BTC سنتز شده به روش سونوشیمی، با اندازه كوچك تر و با یكنواختی بیشتر و همین طور مساحت سطحی بالاتر نسبت به نمونه های سنتزشده با سایر روش های متداول حاصل شده است.
وی با اشاره به اینكه این روش برای اولین بار بعنوان فتوكاتالیست مورد بررسی قرار گرفت، افزود: این خاصیت ها در كاربرد این ذرات بعنوان فتوكاتالیست جهت تخریب آلاینده ها اهمیت بسزایی دارد.
بگفته دكتر كرامتی، از این محصول می توان برای تصفیه پساب های صنعتی و تبدیل آنها به مواد كم خطرتر مانند دی اكسید كربن و آب با پروسه فتوكاتالیستی بهره برد.
منبع:

1398/09/19
22:19:22
5.0 /5
4204
تگهای خبر: آلاینده , بو , پارك , تكنولوژی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است