توضیحات استاندارتهران درباره بوی نامطبوع

توضیحات استاندارتهران درباره بوی نامطبوع به گزارش گل بخر استاندار تهران توضیحاتی درباب بوی نامطبوعی كه بار دیگر روز گذشته تهران را فرا گرفت، اظهار داشت: در جنوب تهران 27 كانون انتشار بو وجود دارد كه برای آنها اقداماتی صورت گرفته است.


به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در این زمینه اظهار داشت: جهت غالب وزش باد از غرب به جنوب شرقی است اما در بعضی مواقع سال، باد از جنوب به مركز می وزد. ما در این عرصه سنجش گازهای موجود در سطح شهر را ارزیابی كردیم اما افزایش غلظتی در گاز خاصی مشاهده نكردیم.
وی با اشاره به اینكه در جنوب تهران 27 كانون انتشار بو وجود دارد كه برای آنها نیز اقداماتی صورت گرفته است، اشاره كرد: بوی نامطبوع روز گذشته تهران با ناپایداری های جوی مرتفع شد.
محسنی بندپی كه درانتها جلسه ستاد هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران و در جمع خبرنگاران سخن می گفت، با اشاره به اینكه در این نشست بر ایجاد ظرفیت برای بانوانی كه گرفتار معضل اعتیاد می شوند تاكید شد، گقت: مقرر شد ظرف 20 روز آینده سازمان اجتماعی شهرداری تهران مكانی را پیشنهاد كند و همین طور ظرفیت جدیدی توسط سازمان بهزیستی ایجاد شود.
وی ادامه داد: هم اكنون حدود 14 هزار و 700 نفر مرد و زن در مراكز مختلف نگهداری می شوند و حدود 2700 ظرفیت خالی نیز وجود دارد. بر این اساس در سطح استان تهران نسبت به پذیرش معتادین متجاهر آمادگی لازم وجود دارد.
استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به مشكل محدودیت آب شرب در مركز اخوان اشاره نمود و اضافه كرد: مقرر شد آبفا نسبت به افزایش ظرفیت آب شرب این مركز اقدام نماید و منابع مالی لازم نیز 50 درصد توسط فرمانداری و 50 درصد توسط آبفا تامین گردد.
وی افزود: دو اقدام دیگر توسط شهرداری تهران ظرف 20 روز آینده باید صورت بگیرد كه نخست مراكزی كه در امتداد انجام تكالیف قانونی شهرداری تهران باید برای نگهداری افراد واگذار شود.
محسنی بندپی اشاره كرد: برای ما تفاوتی نمی كند كه مراكز بهزیستی واگذار شود و یا با هر نهاد و NGO دیگری وظایف خودرا اجرایی كند. برای ما انجام این تكالیف و وظایف قانونی اهمیت دارد.
وی افزود: سوژه دیگر طرح یاری گران زندگی است كه دانش آموزان و بچه هایی كه حین تحصیل هستند را مد نظر قرار می دهد و در سه قسمت پیشگیری، درمان و صیانت و حمایت اقدامات را اجرایی می كند كه منابع مالی آن نیز 50 درصد توسط ستاد مبارزه با مواد مخدر، 25 درصد سازمان امور اجتماعی و 25 درصد نیز توسط آموزش و پرورش تامین خواهد شد.
استاندار تهران در پاسخ به سوالی درباب شیوع آنفلوآنزا و اقداماتی كه در سطح استان تهران صورت گرفته است اظهار داشت: وزارت بهداشت در بخش مبارزه با بیماری های خود اقدامات لازم را انجام داده و به لحاظ جلوگیری از شیوع این بیماری در كشور به همه دستگاه ها و ارگان ها موارد لازم را اعلام نموده و سه دانشگاه علوم پزشكی تهران در جهت كنترل و مدیریت این بیماری اقداماتی را انجام داده اند. بی شك باید در حوزه رعایت بهداشت فردی خصوصاً شستشوی دست ها و سایر نكات بهداشتی شهروندان توجه لازم را داشته باشند تا بدین سان بتوانیم از این بیماری عبور نماییم.
منبع:

1398/09/12
22:00:58
5.0 /5
4486
تگهای خبر: باد , بهداشت , بو , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است