بسته اخبار اجتماعی ایسنا در بیستمین روز دی ماه

بسته اخبار اجتماعی ایسنا در بیستمین روز دی ماه گل بخر: تعداد مرگ و میرهای ناشی از آلودگی هوا 4 برابر قربانیان ایدز است، پاسخی به ابهامات طرح ˮاختصاص مكانی برای تجمعاتˮ، برخی خط قرمزها، ˮایدزˮ را تابو نگه داشته اند، عرضه برنامه عملیاتی ˮپاسخگویی به زلزله تهرانˮ تا یك ماه آینده و طرح ترافیك جدید نگاه محیط زیستی دارد همچون عناوین اخبار اجتماعی ایسنا در بیستمین روز دی ماه است.


به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، سرویس اجتماعی ایسنا امروز حدود 40 خبر را روی خروجی خود منتشر نموده كه بعضی از مهمترین آن ها در ادامه می آید:
پاسخی به ابهامات طرح "اختصاص مكانی برای تجمعات"
احمد مسجدجامعی -عضو شورای شهر تهران- در مورد حواشی طرح شورا در مورد اختصاص مكانی برای تشكیل تجمعات اعتراضی مردم توضیحاتی عرضه و بیان كرده است: به نظرم انتقاد از این طرح بیش از آنكه به خود طرح مربوط باشد ناشی از فضای بی اعتمادی و یأس بوجود آمده طی سال های اخیر است و اگر این بدبینی را كنار بزنیم، این طرح نه تنها محدود كننده نیست بلكه تولید یك امكان جدید است.
ایجاد 130 مركز مشاوره خانواده در كنار دادگاه ها در تهران تا آخر سال
تقی رستم وندی -رییس سازمان امور اجتماعی كشور- از طریق اندازی 130 مركز مشاوره خانواده در تهران تا آخر سال اطلاع داد و اظهار داشت: این مراكز در معیت دادگاه های خانواده تشكیل می شوند و وظایف آنها عرضه خدمات مشاوره ای به زوجین خواهد بود.
تعداد مرگ و میرهای ناشی از آلودگی هوا 4 برابر قربانیان ایدز است
امروزه در بسیاری نقاط جهان، آلودگی هوا یكی از مهم ترین عوامل خطر برای سلامتی انسان‎ها بشمار می رود و تحقیقات نشان داده است مواجهه با آلودگی هوا سبب افزایش خطر مبتلا شدن به بیماری های حاد و مزمن و حتی مرگ می گردد.
برخی خط قرمزها، "ایدز" را تابو نگه داشته اند
طبق اعلام وزارت بهداشت، آخرین آمار مبتلا شدن به ایدز در كشور ۳۶۰۳۹ نفر تا آخر خردادماه ۹۶ است؛ آماری كه تنها ۳۰ درصد موارد مبتلا را شامل می شود، ۷۰ درصد آنها شناسایی نشده و شاید از ابتلای خود آگاهی ندارند؛ این درحالیست كه بیشتر راه های انتقال این بیماری مزمن، به رفتار فرد بازمی گردد و قابل پیشگیری است؛ ازاین رو بی گمان "آموزش" در كنترل و پیشگیری از آن امری جدی است.
نظر یك مسوول درمورد حضور برخی آقازاده ها در پست های مدیریتی
امیر حسین ال اسحاق -مدیركل طرح های ملی جوانان در معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان- در پاسخ به سوالی در مورد دور ماندن جوانان از مسئولیت های اجرایی و حضور برخی آقازاده ها یا به اصطلاح ژن های خوب در بعضی مسئولیت ها اظهار داشت: موافق این مورد نیستیم. مبحث اصلی اعتماد به جوانان است، اما اگر حضور همین تعداد آقازاده ها در پستهای اجرایی نباشد، عرصه برای جوانان كاملاً از میان می رود و همین حضور حداقلی حذف می گردد.
كدامیك از قاچاقچیان با قانون جدید «اعدام» نمی شوند؟
به دنبال طرح مجلس در خصوص كاهش مجازات اعدام محكومان مواد مخدر ماده ای به قانون مبارزه با مواد مخدر الحاق شد كه بر مبنای آن برخی زندانیان محبوس ناشی از تولید، حمل و فروش مواد مخدر مشمول تخفیف در مجازات اعدام می شوند؛ طرحی كه از ابتدای مطرح شدنش موافقان و مخالفانی داشت.
جمع آوری بیش از ۶۰ درصد مدارس تخریبی كشور
مهراله رخشانی مهر -رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس كشور- اظهار داشت: طبق آخرین آمار، بیش از ۶۰ درصد مدارس تخریبی كشور جمع آوری شده است و اقدامات مناسبی در مورد رفع مشكل مدارس تخریبی انجام شده است.
نظارت قوی تر آموزش و پرورش بر مهدهای كودك و پیش دبستانی ها
رضوان حكیم زاده -معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش- از ساماندهی امور مهدكودك ها و پیش دبستانی ها در قالب تفاهم نامه جدیدی با سازمان بهزیستی اطلاع داد و اظهار داشت: مطابق اسناد بالادستی اهداف، برنامه ها و محتواهای این مراكز باید مطابق با استانداردها، شاخص ها و نظارت های آموزش و پرورش تهیه شود.
آغاز سرشماری فك خزری منوط به تشكیل دبیرخانه كنوانسیون تهران
داود میرشكار -مدیركل دفتر زیست بوم های دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینكه آخرین سرشماری فك خزری به پنج سال پیش برمی گردد، سرشماری جدید را به تشكیل دبیرخانه كنوانسیون تهران منوط كرد.
بارش باران در شمال كشور/ حاكمیت جو پایدار در بیشتر نقاط ایران
احد وظیفه -مدیركل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی- از خروج سامانه بارشی از كشور در اواخر ساعات امروز اطلاع داد و اظهار داشت: طی روزهای آینده در غالب مناطق كشور جوی نسبتا پایدار حاكم خواهد بود.
ارائه برنامه عملیاتی "پاسخگویی به زلزله تهران" تا یك ماه آینده
مرتضی سلیمی -رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر- با اشاره به برگزاری نشست كارگروه امداد و نجات و آموزش همگانی اظهار داشت: در این جلسه مقرر شد تا كمیته كارشناسی برنامه های عملیاتی خود برای پاسخگویی به زلزله تهران را آماده كند.
همچنین، پربازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:
عادت های مفید برای پیشگیری از سنگ كلیه
تعداد مرگ و میرهای ناشی از آلودگی هوا 4 برابر قربانیان ایدز است
پاسخی به ابهامات طرح "اختصاص مكانی برای تجمعات"
چه كسانی باید واكسن هپاتیت A بزنند؟
ایجاد 130 مركز مشاوره خانواده در كنار دادگاه ها در تهران تا آخر سال

1396/10/21
21:09:52
5.0 /5
5175
تگهای خبر: آلودگی , بو , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است