۴ شكارچی متخلف در دامغان دستگیر شدند

۴ شكارچی متخلف در دامغان دستگیر شدند به گزارش گل بخر ایرنا نوشت: رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دامغان اظهار داشت: چهار شكارچی متخلف در منطقه شكار ممنوع سفید كوه آرسك و تالو شیربند، به سبب حمل سلاح و شكار غیرمجاز دستگیر شدند.


علی آذرپور اظهار داشت: در ایام گذشته، ۲ شكارچی غیر مجاز به سبب شكار در منطقه گیوتنگه سفیدكوه آرسك، توسط نیروهای گشت محیط زیست دستگیر شدند.
وی افزود: از این شكارچیان در منطقه سفید كوه آرسك، یك قبضه سلاح شكاری تك لول كشف شده است.
آذرپور گفت: این شكارچی های غیرمجاز، بعد از اطلاع از نیروهای محیط بان، در حال فرار از محل با خودروی سواری، تعداد هفت لاشه كبك را از خودرو بیرون انداختند كه بعد از عملیات تعقیب و گریز، عاقبت توسط ماموران یگان حفاظت محیط زیست دستگیر شدند.
وی ادامه داد: این ۲ شكارچی باتوجه به خسارت های وارده، مبلغ ۱۴ میلیون ریال جریمه نقدی می شوند.
آذرپور اظهار داشت: در روز دوشنبه نیز، سه شكارچی در منطقه تالو شیربند با یك قبضه سلاح شكاری دولول و یك قبضه سلاح گلوله زنی رویت شدند كه بعد از مبادرت به دستگیری، یك نفر متواری و ۲ نفر دیگر دستگیر شدند.
رئیس محیط زیست شهرستان دامغان اشاره كرد: پرونده این چهار فرد متخلف جهت بررسی بیشتر به مراجع قضایی شهرستان ارسال و در حال رسیدگی است.
در ماه گذشته نیز، یك شكارچی در منطقه لاركوه دیباج و ۲ شكارچی در زِراوه قوشه دستگیر شدند.
منطقه سفید كوه آرسك و تالو شیربند دامغان همچون مناطق حفاظت شده و شكار ممنوع می باشد كه زیستگاه پلنگ، آهو، قوچ میش، كل و بز است.
همشهریان می توانند به محض مشاهده افراد مشكوك و شنیدن صدای تیر در مناطق حیات وحش مراتب را بلافاصله به یگان محیط زیست اطلاع دهند تا در اسرع وقت به آن رسیدگی شود. ۲۳۵۲۳۵


منبع:

1398/07/13
22:12:09
5.0 /5
4271
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است