تاثیر مثبت طرح ترافیك جدید بر كاهش آلودگی هوای پایتخت

تاثیر مثبت طرح ترافیك جدید بر كاهش آلودگی هوای پایتخت به گزارش گل بخر مدیر عامل شركت كنترل كیفیت هوای تهران ضمن اشاره به تاثیر مثبت طرح كاهش بر آلودگی هوای پایتخت اظهار داشت: اجرای این طرح باعث شده است كه غلظت آلاینده گازی منوكسیدكربن در تهران كاهش پیدا كند.به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، چندی پیش سردار سید كمال هادیانفر - رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا - اظهار كرده بود كه طرح ترافیك جدید (طرح كاهش) تاثیری بر كاهش آلودگی هوا و ترافیك نداشته است و بنا بر این از شهرداری تهران در خواست كردیم كه این طرح را متوقف نماید.

در این باره حسین شهیدزاده - مدیر عامل شركت كنترل كیفیت هوای تهران - در گفت و گو با ایسنا در پاسخ به این پرسش كه آیا بررسی و مطالعاتی درباره تاثیر طرح كاهش بر آلودگی هوای شهر تهران انجام شده است یا خیر، اظهاركرد: بررسی تاثیر طرح كاهش بر آلودگی هوا نیازمند دوره زمانی طولانی مدت است اما شركت كنترل كیفیت هوای تهران طی تابستان امسال تاثیر این طرح بر آلودگی هوای پایتخت را بررسی كرد.

وی افزود: بطور كلی دو دسته آلاینده گازی و ذرات معلق داریم. آلاینده های گازی شامل ناكس، ازن، كربن منوكسید و كربن دی اكسید و ذرات معلق نیز به دو دسته ذرات معلق كمتر از ۲.۵ میكرون و ذرات معلق كمتر از ۱۰ میكرون تقسیم بندی می شوند. برمبنای بررسی های انجام شده سهم ذرات معلق از حمل و نقل حدود ۶۰ درصد و سهم آلاینده های گازی از حمل و نقل بیشتر از ۸۰ درصد است و بنا بر این جهت بررسی تاثیر طرح كاهش بر آلودگی هوا، آلاینده گازی منوكسید كربن - كه قسمت زیادی از آن هنگام حمل و نقل تولید می شود - را اندازه گیری كردیم.

به گفته شهیدزاده میزان منوكسیدكربن در هوای پایتخت طی تابستان امسال نسبت به پیش از اجرای طرح ترافیك جدید كاهش پیدا كرده است.

مدیر عامل شركت كنترل كیفیت هوای تهران در ادامه اشاره كرد: اگر همكاران پلیس برمبنای آلودگی هوا طی روزهای ابتدایی مهر در خصوص بی تاثیر بودن اجرای طرح كاهش بر آلودگی هوای تهران اظهار نظر كرده اند باید به این نكته نیز توجه كرد كه طی ۳۱ شهریورماه باد شدیدی در تهران وزید و به دنبال آن گرد و خاك زیادی از خارج از شهر وارد تهران شد. وزش این باد همزمان با روزهای ابتدایی مهر سبب شد كه كیفیت هوا در پایتخت كاهش پیدا كند.

شهیدزاده درانتها با اشاره به اینكه درخواست می كنم روزهایی ابتدایی مهر امسال را با روزهای ابتدایی مهر سال قبل - كه كیفیت هوا بسیار مطلوب بود - مقایسه نكنیم، اشاره كرد: در مقایسه كیفیت هوا باید به عوامل دیگری همچون شرایط آب و هوایی نیز دقت كنیم.

منبع:

1398/07/11
12:12:20
5.0 /5
4099
تگهای خبر: آلاینده , آلودگی , باد , بو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است