تنفس هوای نامطلوب در تهران

تنفس هوای نامطلوب در تهران گل بخر: برمبنای اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران، هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته در شرایط ناسالم قرار داشت و امروز (8 مهر) نیز بر غلظت ذرات معلق افزوده می شود.به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، بر اساس پیش بینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوا طی اولین ساعات امروز (۸ مهر) با حاكمیت جو آرام و ازدیاد تردد خودرو ها، غلظت ذرات معلق افزوده می شود و شرایط نامطلوب كیفیت هوا در بیشتر مناطق شهر برقرار می شود.

به تدریج با رشد ناپایداری جوی و افزایش سرعت باد شرایط برای پراكندگی آلاینده ها فراهم می شود، ولی با وزش باد نسبتاً شدید در بعضی مناطق مستعد، احتمال گسیل گرد و خاك و غبار آلود شدن آسمان وجود دارد.

در ساعات پایانی امروز نیز به تدریج با كاهش میزان ناپایداری جوی و كاهش سرعت باد، افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری شرایط نامطلوب كیفیت هوا در مناطق پرتردد دور از انتظار نیست.

بر این اساس شرایط جوی آرام تا بامداد فردا (۹ مهر) ادامه دارد و همزمان با آغاز تردد خودرو ها بر غلظت ذرات معلق افزوده می شود و كیفیت هوا در شرایط ناسالم خصوصاً برای گروه های حساس قرار می گیرد.

طی فردا جو آرام و آسمان صاف سبب تجمع آلاینده ها خصوصاً ذرات معلق می شود كه به تبع آن در ساعات اوج ترافیك فردا شب، در بیشتر مناطق پایتخت وضعیت ناسالم برای گروه های حساس برقرار می شود.

بر اساس اطلاعات شركت كنترل كیفیت هوای تهران، كیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ بامداد امروز با شاخص میانگین ۱۱۲ در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت و كیفیت هوای الان نیز با شاخص میانگین ۹۷ و در آستانه شرایط ناسالم برای گروه های حساس است.

منبع:

1398/07/08
14:21:55
5.0 /5
4274
تگهای خبر: آسمان , آلاینده , باد , تردد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است