مخالفت رئیس محیط زیست با درخواست دیزلی ها برای حذف فیلتر دوده

مخالفت رئیس محیط زیست با درخواست دیزلی ها برای حذف فیلتر دوده به گزارش گل بخر رئیس سازمان محیط زیست در واكنش به درخواست یكی از تولید كنندگان خودرو های دیزلی برای حذف اجبار نصب فیلتر جذب ذرات معلق در خودرو های دیزلی تا زمان رفع تحریم ها اظهار نمود: از نظر محیط زیست حذف این قطعه مضر است.


عیسی كلانتری در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: این درخواست از جانب وزارت صنعت مطرح شده و این وزارتخانه عنوان كرده كه نمی تواند به علت تحریم ها قطعه مورد نظر را تهیه نماید.
وی با اشاره به اینكه از لحاظ زیست محیطی عدم نصب قطعه مربوطه با خطراتی به همراه می باشد تصریح كرد: چون خودروسازان و وزارت صنعت نمی توانند قطعه مربوطه را تهیه كنند و به علت تحریم ها هم این قطعه به دست آنها نمی رسد یا باید كارخانه مربوطه تهیه شود یا اینكه از قطعه مورد نظر استفاده نشود. در این زمینه ما در مورد تعطیلی كارخانه ها حرفی نداریم اما وزارت صنعت می گوید كه كارخانه باید همچنان فعالیت كند.
رئیس سازمان محیط زیست اظهار داشت: ما اعلام نموده ایم كه از نظر محیط زیستی حذف قطعه مورد نظر را تایید نمی نماییم اما در نهایت دولت باید در این زمینه تصمیم بگیرد.
كلانتری درباره اینكه آیا تصمیم به حذف اجبار نصب فیلتر دوده در خودرو های دیزلی به ضرر محیط زیست نیست با اشاره به اینكه تا كنون تصمیمی برای حذف دائم این قطعه اتخاذ نشده است، اظهار نمود: آقای جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری از ما خواسته اند تا در این خصوص اظهار نظر نماییم و ما هم مخالفت خویش را در این زمینه اعلام می نماییم.1398/06/28
12:38:51
5.0 /5
4654
تگهای خبر: بو , خودرو , ذرات معلق , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است