افزایش موقتی آلاینده ازن در هوای تهران

افزایش موقتی آلاینده ازن در هوای تهران به گزارش گل بخر بر مبنای اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران با افزایش تابش نور خورشید و در دسترس بودن سایر عوامل لازم برای انجام واكنش های فتوشیمیایی در بعضی ساعات بعدازظهرامروز (۱۶ شهریورماه) افزایش نسبی در غلظت آلاینده ازن مشاهده می شود.به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا پیشبینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوا نشان دهنده كاهش میزان ناپایداری جوی در اولین ساعات امروز ( ۱۶ شهریور) است كه همراه با ازدیاد تردد خودرو ها شرایط برای تجمع موقتی آلاینده ها در بعضی ساعات صبحگاه فراهم می شود.

به تدریج با افزایش تابش نور خورشید و در دسترس بودن سایر عوامل لازم برای انجام واكنش های فتوشیمیایی در بعضی ساعات بعدازظهر بین ساعات ۱۴ الی ۱۸ افزایش نسبی در غلظت آلاینده ازن مشاهده می شود كه با عنایت به رشد ناپایداری روزانه و وزش باد در بعضی ساعات این شرایط موقتی خواهد بود. با كاهش میزان ناپایداری جوی در شبانگاه و همزمان با افزایش حجم ترافیك در بعضی اوقات، انتظار می رود بر غلظت آلاینده ها در بعضی مناطق پایتخت افزوده شود كه به تبع آن كاهش موقتی كیفیت هوا را در بعضی نقاط پرتردد به همراه خواهد داشت.

این وضعیت جوی تا صبحگاه فردا (۱۷ شهریور) كم و بیش ادامه دارد و همراه با ازدیاد تردد خودرو ها در بامداد روز یكشنبه، روند افزایشی در غلظت آلاینده ها طی برخی ساعات مشاهده خواهد شد. با تغییر شرایط جوی در طول روز برای برخی ساعات بعدازظهر وزش باد نسبتا شدید به بزرگی بالاتر از ۵ متربرثانیه از سمت نواحی غربی انتظار می رود كه احتمال خیزش گرد و خاك محلی و افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را در بعضی اوقات به دنبال خواهد داشت.

از این رو با عنایت به افزایش نسبی غلظت ذرات معلق در بعضی ساعات امروز (۱۷ شهریور) انتظار می رود وضعیت كیفیت هوای بعضی مناطق شهر تهران به صورت موقتی در شرایط نامطلوب بخصوص برای گروه های حساس قرار گیرد. همینطور دما تا روز آینده روند كاهشی خواهد داشت.

بر اساس اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران میانگین كیفیت هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته ۷۰ و هوا در شرایط سالم بود. این شاخص الان ۷۶ و هوا در شرایط سالم می باشد.
1398/06/17
01:44:12
5.0 /5
4296
تگهای خبر: آلاینده , باد , بو , تردد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است