چرا خرس های تنبل حركات آهسته ای دارند؟

چرا خرس های تنبل حركات آهسته ای دارند؟ به گزارش گل بخر خرس های تنبل هركاری- حتی چشمك زدن را آهسته انجام می دهند. اما چرا آنها چنین زندگی آهسته ای دارند؟به گزارش گل بخر به نقل از خبر آنلاین، تنبل ها همان گونه كه از اسم شان برمی آید، احتیاج به كمی عجله كردن دارند. آنها بر روی شاخه های درختانی در جنگل های آمریكای مركزی و جنوبی زندگی می كنند و تنها برای اجابت مزاج از شاخه ها پایین و روی زمین می آیند. زندگی آنها به طرز كاملا عجیبی روی دور كند قرار دارد.
رژیم غذایی تنبل ها برگ است و بدین جهت مواد مغذی خیلی كم و متعاقبا كالری كمی هم دربردارد. برای همین سوخت و ساز كمی دارند.
پستاندار بودن مزایای خودش را دارد. پستاندارها قادر به تنظیم دمای داخلی بدن خود هستند، می توانند در آب و هوای سردتری زندگی كنند- فراتر از دمایی كه خزندگان و سایر حیوانات خونسرد می توانند تحمل كنند.
اما این ویژگی، اشكالاتی هم دارد. پستانداران برای سوخت رسانی به بدن شان به غذای زیادی نیازمندند.
تنظیم حرارتی بدن پستانداران احتیاج به انرژی زیادی دارد، اما از آن جا كه تنبل ها فاقد این خصوصیت اند، پس به انرژی كمتری نیاز دارند. این نكته به این مفهوم است كه آنها تنها می توانند در مناطق گرمسیر زندگی كنند، انعطاف پذیر بودن پاهایشان، لازمه زندگی آنها در كوه های كاستاریكا است.
زندگی بر روی درخت تنبل ها، به این مفهوم است كه آنها ریسك شكار شدن كمتری را نسبت به سایر حیوانات تحمل می كنند. این هم دلیل دیگری برای نداشتن واكنش های تند و تیز و سریع السیر در آنها.
آن ها پرش نمی كنند اما بازوهای فوق العاده نیرومندی دارند؛ اگر یك تنبل و یك انسان مچ بیندازند، بطور قطع تنبل پیروز خواهد شد.
آهستگی آنها در انجام هر كاری را نباید با تنبلی شان اشتباه گرفته شود. آنها تنبل نیستند؛ نوعی از میمون ها در روز ۱۸ ساعت می خوابند، این در شرایطی است كه تنبل ها روزانه تنها حدود ۱۰ ساعت می خوابند.
زندگی تنبل ها نشان دهنده این است كه شما لازم نیست تمام عمرتان را صرف كوشش برای پیدا كردن غذا كنید؛ تنبل ها كل اكوسیستم را آرام كرده اند.
منبع: bbc
۴۷۲۱۲

1398/06/10
13:52:33
5.0 /5
4372
تگهای خبر: اكوسیستم , بو , جنگل , حیوان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است