توفان در زابل به ۱۱۵ كیلومتر بر ساعت رسید

توفان در زابل به ۱۱۵ كیلومتر بر ساعت رسید گل بخر: ایرنا نوشت: رئیس شبكه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: امروز شدت توفان در شمال این استان افزایش یافت و سرعت آن به 115 كیلومتر بر ساعت رسید.


محمود دیانتی گفت: وزش توفان شدید شعاع دید افقی در محدوده فرودگاه زابل را تا ۵۰۰ متر كم كرد و سبب شد تا غلظت ذرات معلق در هوای این شهر به ۳۸۶۳ میكروگرم بر متر مكعب معادل ۲۶ برابر حد مجاز برسد.
وی افزود: وزش باد شدید و گرد و خاك در سایر شهرستان های شمالی سیستان و بلوچستان نظیر زهك، هیرمند و هامون نیز ادامه یافت و سبب كاهش شدید دید افقی و كیفیت هوا در این مناطق شد.
رئیس شبكه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان اضافه كرد: وزش بادهای ۱۲۰ روزه از اواخر وقت سه شنبه در شمال استان اوج گرفت و امروز در شدیدترین حالت نسبت به سه روز اخیر قرار گرفت.
وی بیان كرد: برمبنای خروجی نقشه های پیش یابی و مدلهای جوی همچنان وزش بادهای ۱۲۰ روزه در شمال استان ادامه دارد. دیانتی گفت: وزش بادهای شدید در بعضی نقاط شمالی سیستان و بلوچستانمنجر به تشكیل توفان گرد و خاك و توفان شن می شود كه پیامد آن كاهش شدید دید، كاهش كیفیت هوا و اختلال در تردد ناوگان حمل و نقل و افزایش غبار در زاهدان و سایر نقاط استان است.
وی اشاره كرد: سفارش می شود بیماران قلبی و تنفسی، كودكان و سالمندان از ترددهای غیر ضروری در مناطق تحت تاثیر طوفان اجتناب كنند. ۴۷۴۷

1398/05/20
14:00:34
5.0 /5
4671
تگهای خبر: باد , تردد , ذرات معلق , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است