آخرین نتایج از پایش كیفیت گازوئیل توزیعی در كشور

آخرین نتایج از پایش كیفیت گازوئیل توزیعی در كشور به گزارش گل بخر مدیر كل پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست آخرین گزارش كیفیت گازوئیل كشور را عرضه داد و اظهار داشت: در ماه های فروردین، اردیبهشت و خرداد ۹۸، ۱۵۲ نمونه از گازوئیل توزیعی در جایگاه های مختلف كشور برداشت و میزان گوگرد آن بررسی شده است.شینا انصاری در گفتگو با ایسنا با اشاره به اینكه هر ماه محتوی گوگرد سوخت گازوئیل در محورهای مواصلاتی نمونه گیری و آنالیز می شود، اظهاركرد: هر چند هنوز توزیع گازوئیل یورو۴ در بعضی جایگاه های یاد شده در مصوبه به حد استاندارد نرسیده است ولی نتایج آنالیز محتوی گوگرد در نفت گاز كلانشهرها بهبود نسبی یافته است.

وی اضافه كرد: در فروردین ماه امسال ۴۵ نمونه برداشت شد كه از این تعداد ۴۴.۵ درصد از نمونه ها در حد استاندارد یورو۴ و میزان گوگرد كمتر از ۵۰ بود، در ۴۴.۵ درصد نمونه ها میزان گوگرد بین ۵۰ تا ۲۵۰ ppm و در حد قابل قبول گزارش شد و ۱۱ درصد هم بالای ۲۵۰ppm بود.

انصاری با اشاره به آنالیز نمونه های برداشت شده در اردیبهشت ۹۸ خاطرنشان كرد: در این ماه ۶۰ نمونه گازوئیل از جایگاه های مختلف كشور برداشت و مورد بررسی قرار گرفت كه از این تعداد تنها در پنج درصد میزان گوگرد كمتر از ۵۰ ppm و در حد استاندارد بوده است، همینطور در ۱۷ درصد نمونه ها، میزان گوگرد گازوئیل بین ۵۰ تا ۲۵۰ ppm و در حد قابل قبول بود و در ۷۸ درصد نمونه های برداشت شده محتوی گوگرد بالای ۲۵۰ ppm گزارش شد.

مدیر كل پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه با اشاره به اینكه در خردادماه ۹۸، ۴۲ نمونه گازوئیل از جایگاه های مختلف برداشت و آنالیز شد، اظهار داشت: از بین ۴۲ نمونه، در دو درصد نمونه ها گوگرد در حد استاندارد و زیر ۵۰ ppm بوده است. ۱۴ درصد نمونه های آنالیز شده بین ۵۰ تا ۲۵۰ ppm و در وضعیت متوسط و قابل قبول، ۸۴ درصد بالای ۲۵۰ ppm و در وضعیت نامناسب بوده است كه این سطح از كیفیت سوخت با رنگ قرمز نشانه گذاری می شود.

وی با اشاره به اینكه بر مبنای آئین نامه فنی ماده ۲ قانون هوای پاك باید در ۱۶۳ جایگاه محورهای مواصلاتی توزیع گازوئیل یورو۴ صورت گیرد، اظهار داشت: ایلام، كرمانشاه، سیستان و بلوچستان از استان های دارای جایگاه های دارای محتوی گوگرد بالا بوده اند.

انصاری با اشاره به اینكه پایش محتوی گوگرد در نفت گاز به صورت مستمر از سوی سازمان حفاظت محیط زیست انجام می شود، اظهار داشت: گزارش های تفصیلی در جلسات كارگروه ملی كاهش آلودگی هوا عرضه و به صورت كتبی هم از دستگاه های ذیربط پیگیری می شود.


1398/05/12
23:17:50
5.0 /5
4432
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است