راه اندازی سامانه هواشناسی هوانوردی فرودگاه پیام

راه اندازی سامانه هواشناسی هوانوردی فرودگاه پیام به گزارش گل بخر امروز در جریان پنجاه وچهارمین نشست شورای مدیران سازمان هواشناسی كشور با حضور وزیر راه برگزار گردید از برخی پروژه های سازمان هواشناسی مانند سنجنده دریایی استان گلستان و سامانه هواشناسی هوانوردی فرودگاه پیام رونمایی گردید.به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، امروز از راه ویدئو كنفرانس از طریق اندازی سنجنده دریایی استان گلستان، سامانه هواشناسی هوانوردی فرودگاه پیام، مركز پیشبینی استان لرستان و اپلیكیشن موبایلی اختصاصی سازمان هواشناسی رونمایی گردید.

سامانه هواشناسی هوانوردی فرودگاه پیام با اعتباری بیشتر از ۳ میلیارد تومان به راه افتاده است. این سامانه هواشناسی هوانوردی امكان تامین سلامت پروازها، ارتقای ایمنی و پایش پدیده های جوی را امكان پذیر می كند همینطور بنا به قول مدیر كل هواشناسی استان البرز سطح فرودگاه پیام را از نظر بین المللی افزایش داده است و باعث قرارگیری این فرودگاه در سطح دو می شود. این سامانه دارای دو حسگر تشخیص دید در دو طول باند، حسگر تشخیص سمت و سرعت باد است كه به عرضه گزارش های درست در مواقع اضطرای به خلبان كمك می نماید.

به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، در جریان پنجاه و چهارمین نشست شورای مدیران سازمان هواشناسی كشور ازطریق ویدیو كنفرانس ایستگاه و سكوی سنجنده دریایی استان گلستان راه اندازی شد. به قول داداشی - مدیركل هواشناسی استان گلستان - راه اندازی سنجنده دریایی در استان گلستان منجر به عرضه گزارش های مفید به كاربران دریا در حوزه آب و هوا و شرایط جوی می شود كه با عنایت به تغییر اقلیم در دریای خزر، وجود چنین سنجنده ای برای استان گلستان بسیار كاربردی است.

وی اضافه كرد: در چند سال گذشته استان گلستان شاهد نوسانات تراز آب است كه این مساله مشكلات بسیاری در حوزه های اقتصادی و محیط زیست بوجود می آورد. همینطور در سال های اخیر صنعت شیلات در استان گلستان توسعه بیشتری یافته است. با عنایت به این شرایط لازم است كه خدمات دهی بهتر در زمینه داده های هواشناسی و تراز آب خزر صورت گیرد كه این مهم از راه سكوی سنجنده دریایی محقق شده است كه امكان توسعه فعالیت های آبزی پروری و تشخیص نوسانات تراز آب خزر را فراهم می آورد.

به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، امروز همینطور از مركز پیشبینی استان لرستان از راه ویدیو كنفرانس رونمایی گردید. نعمتی - مدیركل هواشناسی استان لرستان - اظهار داشت: این مركز با اعتبار ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به راه افتاده است كه در جهت حفظ محیط زیست انرژی مورد نیاز این مركز از راه پانل های خورشیدی تامین می شود.

به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، در جریان پنجاه و چهارمین نشست شورای مدیران سازمان هواشناسی كشور كه با حضور وزیر راه برگزار گردید از برخی از كارشناسان برتر سازمان هواشناسی و دارندگان ایده های نو تقدیر گردید.
1398/04/25
15:59:32
5.0 /5
4096
تگهای خبر: باد , بو , خدمات , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است