اجازه كشت تابستانی به كشاورزان اصفهانی پس از 10 سال

اجازه كشت تابستانی به كشاورزان اصفهانی پس از 10 سال به گزارش گل بخر معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا از عرضه مجوز به كشاورزان اصفهانی برای كشت تابستانی پس از ۱۰ سال اطلاع داد و اظهار داشت: همینطور مقرر شد در انتها شهریورماه در سد زاینده رود حداقل ۴۵۰ میلیون مترمكعب آب باقی بماند.


به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، قاسم تقی زاده خامسی در حاشیه همایش ملی سازگاری با كم آبی در جمع خبرنگاران با اشاره به سفر اخیر وزیر نیرو به اصفهان اظهار نمود: در سفری كه وزیر نیرو به اصفهان داشت، كشاورزان و مسئولان استانی درخواست هایی را در مورد زاینده رود عرضه كردند.
وی ادامه داد: روز گذشته در نوزدهمین جلسه شورای هماهنگی مدیریت حوضه آبریز زاینده رو تشكیل شد و در این نشست منابع و مصارف سد زاینده رود مورد بررسی قرار گرفت.
معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا از عرضه مجوز كشت به كشاورزان اصفهانی در تابستان اطلاع داد و اظهار داشت: این اقدام در ۱۰ سال گذشته انجام نشده و برای اولین بار طی ۱۰ سال گذشته است كه به كشاورزان اصفهانی چنین اجازه ای داده می شود.
تقی زاده خامسی با بیان این كه دو مبحث در جلسه مذكور عنوان شد، اظهار نمود: با عنایت به این كه تصمیم گیری نهایی توزیع بر عهده مدیران استانی و استانداران است، قرار شد آنها طوری برنامه ریزی كنند كه در انتها سال آبی امسال كه آخر شهریور می شود، در سد زاینده رود حداقل ۴۵۰ میلیون مترمكعب آب باقی بماند تا مشكلی در كشت پاییزه وجود نداشته باشد.
وی افزود: مبحث دیگر این بود كه تمهیداتی پیشبینی كنند كه زاینده رود برای تابستان آب داشته باشد چونكه رئیس جمهور تاكید كرده است كه از منابع آبی برای گردشگری استفاده گردد و این تصمیم در این جهت هم است.
منبع:

1398/04/03
14:25:59
5.0 /5
4744
تگهای خبر: بو , سفر , مدیریت , منابع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است