هوای تهران ناسالم برای حساس ها است

هوای تهران ناسالم برای حساس ها است گل بخر: مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران با اشاره به افزایش غلظت ازن در هوای تهران طی امروز(21 خرداد) از احتمال ناسالم شدن هوای این شهر برای گروه های حساس آگاهی داد.حسین شهبازی در گفت و گو با ایسنا افزود: نتایج حاصل از پیش بینی وضعیت كیفیت هوای شهر تهران نشان دهنده افزایش موقتی غلظت ذرات معلق و آلاینده ازن طی برخی ساعات امروز (۲۱ خرداد) است به شكلی كه وضعیت كیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران از لحاظ آلاینده ازن در آستانه شرایط نامطلوب خصوصاً برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت.

وی افزود: به تدریج با افزایش میزان ناپایداری جوی در طول امروز (۲۱ خرداد) برای برخی ساعات بعدازظهر افزایش میزان ابرناكی و وزش باد انتظار می رود كه در پراكندگی آلاینده ها و به تبع آن بهبود كیفیت هوای پایتخت موثر خواهد بود.

به گفته مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران، این وضعیت جوی تا روز بعد كم و بیش ادامه دارد و احتمال افزایش نسبی غلظت آلاینده ها در صبحگاه چهارشنبه (۲۲ خرداد) به سبب كاهش میزان ناپایداری جوی و ازدیاد تردد خودرو ها دور از انتظار نخواهد بود. هرچند این وضعیت پابرجا نیست و همراه با تغییر شرایط جوی در طول روز به تدریج بر میزان ابرناكی و سرعت وزش باد افزوده خواهد شد.

شهبازی در ادامه اظهار داشت: برمبنای شرایط جوی تهران، انتظار می رود وزش باد طی برخی ساعات روز چهارشنبه (۲۲ خرداد)، افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال دارد و وضعیت كیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت در محدوده بین شرایط سالم و ناسالم برای گروه های حساس قرار داشته باشد.

این كارشناس شركت كنترل كیفیت هوای تهران با اشاره به اینكه هم اكنون كیفیت هوای تهران با میانگین ۸۳ PPM در شرایط سالم قرار دارد، اشاره كرد: تا روز آینده دمای تهران روند افزایشی خواهد داشت.

به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، آلاینده «ازن» همچون آلاینده های ثانویه است كه از احتراق خروجی منابعی نظیر خودرو ها منتشر نمی گردد بلكه از واكنش برخی گازها مانند اكسیدهای نیتروژن، تركیبات آلی و هیدروكربن ها ایجاد می شود. تابش خورشید و افزایش درجه حرارت سبب می شود كه غلظت ازن در شهر تهران هنگام شروع فصل گرم بیشتر از فصل زمستان باشد و حتی ازن در بعضی از روزهای تابستان تبدیل به آلاینده شاخص در شهر تهران می شود.

منبع:

1398/03/21
14:23:26
5.0 /5
4282
تگهای خبر: آلاینده , باد , بو , تردد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است