آگهی باردیگر نسبت به نتایج افزایش جهانی سطح آب دریاها

آگهی باردیگر نسبت به نتایج افزایش جهانی سطح آب دریاها گل بخر: محققان آگهی دادند: افزایش جهانی سطح آب دریاها می تواند نتایج جدی به همراه داشته باشد.


به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، محققان اعتقاد دارند كه سطح آب دریاها در جهان به سبب تسریع در آب شدن پهنه های یخ در دو منطقه گرینلند و قطب جنوب بیشتر از آنچه پیش بینی شده می تواند افزایش داشته باشد.
قبل از این پیش بینی ها حاكی از آن بود كه تا سال ۲۱۰۰ حداكثر میزان افزایش آب سطح دریاها یك متر است اما در این مطالعه جدید كه برمبنای نظرات كارشناسی شده عنوان شد، آمده است افزایش سطح آب دریاها دو برابر بیشتر از رقمی است كه پیش بینی شده است.
محققان اظهار داشتند: با افزایش سطح آب دریاها صدها میلیون نفر مجبور به ترك محل زندگی خود می شوند.
سوژه افزایش سطح آب دریاها یكی از بحث انگیزترین موضوعات مطرح شده در مجمع بین المللی تغییرات آب وهوایی (IPCC) بوده كه پنجمین گزارش ارزیابی آن در سال ۲۰۱۳ منتشر گردید. در این گزارش آمده است كه تداوم گرمای جهانی بدون كاهش انتشار گازهای آلاینده می تواند به افزایش ۵۲ تا ۹۸ سانتی متری سطح آب دریاها تا سال ۲۱۰۰ منجر شود.
به گزارش گل بخر به نقل از شبكه خبری بی بی سی، خیلی از كارشناسان معتقدند برآورد مطرح شده بسیار محافظه كارانه بوده است و در بررسی های جدید خود تاكید كرده اند درصورتیكه روند فعلی انتشار گازهای آلاینده ادامه داشته باشد تا سال ۲۱۰۰ میزان افزایش آب سطح دریاها بین ۶۲ تا ۲۳۸ سانتی متر خواهد بود.1398/02/31
15:46:06
5.0 /5
4372
تگهای خبر: آلاینده , بو , دریا , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است