افزایش ۹۵ درصدی ورودی به مخازن سدهای استان تهران

افزایش ۹۵ درصدی ورودی به مخازن سدهای استان تهران گل بخر: به دنبال بارندگی های مناسب سال آبی جاری میزان ورودی به سدهای پنجگانه استان تهران از شروع سال آبی تابحال با رشد ۹۵ درصدی نسبت به سال قبل به بیشتر از یك میلیارد و ۱۵۷ میلیون مترمكعب رسیده است.


به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، محمدحسین شهریاری - مدیر دفتر تأسیسات آبی و برقابی آب منطقه ای تهران - با اشاره به رشد ۱۰۷ درصدی بارش های استان تهران نسبت به سال گذشته، اظهار نمود: میزان بارندگی های استان تهران از شروع سال آبی تابحال ۳۶۴ میلی متر بوده است كه این رقم در مقایسه با ۱۷۶ میلی متر سال قبل و ۲۳۳ میلی متر مدت متوسط بلندمدت، به ترتیب شاهد حدود ۱۰۷ و ۵۶ درصد افزایش یافته است.
وی میزان ورودی به سدهای پنجگانه استان از شروع سال آبی جاری تابحال را بیشتر از یك میلیارد و ۱۵۷ میلیون مترمكعب دانست و اضافه كرد: این رقم در مدت مشابه سال قبل ۵۹۲ میلیون متر مكعب بوده كه ۹۵ درصد ورودی مخازن نسبت به سال قبل افزایش داشته است.
مدیر دفتر تأسیسات آبی و برقابی شركت آب منطقه ای تهران به وضعیت مخازن سدهای استان تهران اشاره نمود و اضافه كرد: آب موجود در مخزن سدهای استان (لتیان، امیركبیر، لار، ماملو و طالقان) به ۹۰۵ میلیون مترمكعب رسیده است كه این رقم در مقایسه با سال قبل ۲۳۵ میلیون مترمكعب افزایش یافته است.
برمبنای اعلام وزارت نیرو، شهریاری با اشاره به رهاسازی و مدیریت صورت گرفته در مخازن سدها، اظهار داشت: آب رها شده از سدهای تهران تحت هیچ شرایطی به هدر نمی رود؛ چونكه با عنایت به شرایط پایین دست سدها و راه اندازی حوضچه های تغذیه مصنوعی در این مناطق طبیعتاً این میزان آب به منظور تغذیه آبخوان و تعادل بخشی آب های زیرزمینی مورد استفاده قرار می گیرد.
مدیر دفتر تأسیسات آبی و برقابی شركت آب منطقه ای تهران با اشاره به پیش بینی سازمان هواشناسی اشاره كرد: پیش بینی انحراف بارش اردیبهشت، خرداد و تیر حاكی از این است كه در اردیبهشت ماه برای استان شاهد افزایش ۲۵ درصدی بارش ها در مقایسه با میانگین طولانی مدت بارندگی ها خواهیم بود كه مدیریت مخازن سدهای تهران در برنامه عملكردی این شركت قرار دارد.
منبع:

1398/02/16
15:09:53
5.0 /5
4641
تگهای خبر: بارندگی , بو , سازمان , طبیعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است