لزوم تغییر شیوه های حفاظت از محیط زیست

لزوم تغییر شیوه های حفاظت از محیط زیست به گزارش گل بخر سرپرست معاونت محیط طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: شیوه حفاظت از محیط زیست باید تغییر كند و مردم و بخش خصوصی را در حفاظت و حراست از محیط زیست دخیل كرد.به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا حمید ظهرابی امروز در بازدید از منطقه حفاظت شده مظفری در فردوس اظهاركرد: صنعت اكوتوریسم یكی از موضوعات مهمی است كه با عنایت به آن می توان گام های موثری در جهت توسعه اقتصادی و گردشگری در حوزه محیط زیست برداشت. توسعه گردشگری محیط زیستی تاثیرات مثبتی روی حمل و نقل و صنایع دستی منطقه دارد و عموم مردم از عواید آن بهره مند می شوند.

وی در ادامه اظهار داشت: قرق های اختصاصی در مناطق مهم است و حتما در این خصوص برنامه ریزی ها و اقداماتی صورت خواهد گرفت.

ظهرابی در مورد خسارت وحوش به مزارع كشاورزی خاطرنشان كرد: سازمان حفاظت محیط زیست در این مورد در حال پیگیری است و چنانچه بتوان اعتباراتی با استفاده از مدیریت بحران در جهت پرداخت غرامت به كشاورزان صدمه دیده درنظر گرفت می توان گام های موثری در این زمینه هم برداشت.

سرپرست معاونت محیط طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به انعقاد تفاهم نامه بین وزارت دفاع و سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: بر مبنای همین تفاهمنامه تجهیزات محیط بانان و مناطق تحت مدیریت حفاظت محیط زیست بزودی تامین خواهد شد.

وی همینطور با اشاره به صدور پروانه شكار در مناطق اظهاركرد: تدابیری اندیشیده شده است تا بتوان با صدور پروانه شكار در مناطق، درآمد حاصل از آن عاید مردم محلی شود كه بی گمان این امر در حفاظت و حراست از مناطق و گونه های جانوری موثر خواهد بود.

گفتنی است؛ نشست با كارشناسان محیط طبیعی اداره كل و عرضه گزارش از وضعیت مناطق استان خراسان جنوبی، بازدید از گنجینه تنوع زیستی اداره كل، بازدید از دو واحد پرورش شترمرغ و شتر همچون برنامه های سرپرست معاونت محیط طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست در خراسان جنوبی بود. 

1396/10/11
21:00:07
5.0 /5
4657
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است