آگهی یگان محیط زیست در مورد رهاسازی ماهیان قرمز

آگهی یگان محیط زیست در مورد رهاسازی ماهیان قرمز گل بخر: در آستانه روز طبیعت (سیزده بدر)، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست كشور نسبت به خطرات ناشی از رهاسازی ماهیان قرمز برای آبزیان بومی كشور آگهی داد و اشاره كرد: شهروندان از رها كردن ماهی های قرمز در آب های آزاد كشور همچون رودخانه ها، تالاب ها، دریاچه ها و سدها جدا بپرهیزند.


سرهنگ جمشید محبت خانی در گفت و گو با ایسنا، اظهار داشت: برخی شهروندان ایرانی همزمان با روز طبیعت نسبت به رهاسازی ماهیان قرمز اقدام می كنند كه درخواست می نماییم در مورد محل رهاسازی این گونه، دقت كافی داشته باشند. این ماهیان نباید وارد آب های آزاد كشور شوند چون امكان دارد حیات سایر آبزیان را تحت تأثیر قرار دهند و گرفتار چالش و خطر كنند.
وی افزود: اگر شهروندان می خواهند ماهی قرمز را رها كنند، حتماً به پارك ها و بوستان ها بازگشت و این گونه را در حوض های بسته آزادسازی كنند. افزون بر اینها، در روز سیزده بدر رهاسازی سبزه های عید در خیابان ها، جاده ها و حتی در عرصه های طبیعی كشور هم اتفاق می افتد كه علاوه بر تخریب چهره ظاهری شهر یا منطقه، موجب آلودگی آب ها می شود.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینكه عمده آلودگی مكانی در تعطیلات نوروز سال قبل مربوط به استان های شمالی كشور بود، اشاره كرد: انتظار داریم شهروندان امسال با حساسیت بیشتری در طبیعت حضور یابند و ضمن استفاده از مواهب طبیعی در حفظ و حراست از این مناطق ثمین كوشا باشند.
محبت خانی در مورد جمع آوری زباله ها در روز طبیعت، با اشاره به اینكه محیط بانان در تعطیلات نوروز نسبت به توزیع كیسه هایی برای جمع آوری زباله ها اقدام نموده اند، اظهار نمود: این برنامه در روز طبیعت هم اجرا می گردد اما بالقطع توزیع كیسه توسط محیط بانان جوابگوی همه نیازها نخواهد بود، بدین سبب از همه شهروندان خواهش می نماییم در روز طبیعت حتماً كیسه ای برای جمع كردن زباله های تولیدی خود به همراه داشته باشند.
او در آخر اظهار داشت: البته برخی شهروندان طبیعت دوست را می بینیم كه زباله برخی از شهروندان را كه از سر بی احتیاطی زباله خودرا در طبیعت رها كرده اند، جمع آوری می كنند، ضمن تشكر صمیمانه از زحمات این دسته از ایرانیان، درخواست داریم كه كلیه شهروندان در روز طبیعت نسبت به حراست از محیط زیست خود حساس باشند.1398/01/12
19:43:53
5.0 /5
4667
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است