با اعلام وجود نیم میلیون موتورسیكلت رسوبی در كشور، تشریح شد

موانع اجرای اسقاط 25هزار موتورسیكلت رسوبی در كشور

موانع اجرای اسقاط 25هزار موتورسیكلت رسوبی در كشور گل بخر: مدیر كل اموال منقول ستاد اجرایی فرمان امام (ره) از وجود 572 هزار موتورسیكلت رسوبی در كشور آگاهی داد و اظهار داشت: تنها 18 هزار موتور رسوبی در اختیار و مالكیت ستاد اجرایی فرمان امام است و می تواند نسبت به اسقاط آنها اقدام نماید.


به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، رضا كاویانی - مدیركل اموال منقول ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در سی و ششمین جلسه كارگروه ملی كاهش آلودگی هوا با اشاره به مصوبه اسقاط 25 هزار موتورسیكلت رسوبی كه بر عهده این نهاد گذاشته شده است، در مورد موانع پیش روی اجرای این مصوبه صحبت كرد.
وی با تاكید بر این كه ستاد اجرایی فرمان امام مالك موتورسیكلت های رسوبی در كل كشور نیست، در این باره اظهار داشت: این ستاد تنها قائم مقامی مالكین وسایط نقلیه ای را كه بلاصاحب بودن آنها احراز شده، بر عهده دارد.
كاویانی افزود: پلیس راهور و نیروی انتظامی بلا صاحب بودن وسایط نقلیه را به مقام قضایی گزارش می دهند و مقام قضایی باز برمبنای آگهی و استعلام ها نهایتا تعیین تكلیف این موتورسیكلت ها را به ستاد اجرایی فرمان امام محول می كند.
مدیر كل اموال منقول ستاد اجرایی فرمان امام، اشاره كرد: گاهی اوقات برخی از مالكان موتورسیكلت های رسوبی پس از گذشت مدتی به منظور ترخیص وسیله نقلیه خود به پاركینگ ها بازگشت می كنند كه این موارد برای ستاد اجرایی فرمان امام تبعات اجتماعی در بر دارد.
كاویانی با اشاره به این كه پس از مصوبه اسقاط 25 هزار موتورسیكلت رسوبی، بلافاصله ستاد اجرایی فرمان امام در صدد عملیاتی كردن این مصوبه بر آمد، اظهار داشت: نخستین قدم این بود كه با صنف اسقاط جلساتی را برگزار كردیم. با عنایت به سیاستی كه در مورد این اموال بوسیله مقام قضایی بر عهده ستاد اجرایی فرمان امام گذاشته شده، می توانیم این دستگاه ها را بوسیله مزایده آن به بالاترین قیمت پیشنهادی تعیین تكلیف نماییم و اگر مالكان برای ترخیص بازگشت كردند، وجه موتور را به آنها پرداخت می نماییم.
وی با اشاره به این كه 212 مركز مجاز اسقاط در كل كشور وجود دارد، اظهار داشت: این مراكز می توانند در مزایده شركت نمایند و هر كدام كه بالاترین قیمت را پیشنهاد دادند می توانند نسبت به اسقاط موتورسیكلت های رسوبی اقدام نمایند. البته این روش مورد پذیرش ستاد سوخت قرار نگرفته است و همین سوژه مانع اجرای مصوبه اسقاط 25 هزار موتورسیكلت رسوبی شده است.
مدیر كل اموال منقول ستاد اجرایی فرمان امام با اشاره به برگزاری جلساتی با پلیس راهور ناجا در مورد اسقاط موتورهای رسوبی، اشاره كرد: در این جلسات فرایند موتورسیكلت های رسوبی بطور كامل بررسی شده و ستاد اجرایی فرمان امام اعلام آمادگی كرده است. البته باید بسترهای لازم برای اسقاط 25 هزار دستگاه موتورسیكلت رسوبی فراهم گردد و پلیس بتواند سرویس دهی لازم را انجام دهد كه فعلا این شرایط وجود ندارد.
كاویانی اظهار داشت: در امتداد اجرای مصوبه اسقاط موتورسیكلت های رسوبی، 900 دستگاه را با عنایت به این كه قبلا فرم های مربوط به آنرا از قبل داشتیم، در قم اسقاط كردیم كه اطلاعات آن به پلیس راهور و ستاد سوخت باز نمایش شده است. بیش از 5000 موتورسیكلت رسوبی در تهران برای اسقاط داریم كه در 15 بهمن ماه این مساله را طی ارسال نامه ای به پلیس راهور اعلام كردیم. پلیس باز می كوشد بسترهای مورد نیاز را برای اسقاط این تعداد موتورسیكلت رسوبی فراهم آورد. همین طور 8000 موتورسیكلت رسوبی برای اسقاط در اصفهان داریم.
وی با اشاره به این كه ستاد اجرایی فرمان امام در مجموع در چارچوب طرح اسقاط موتورسیكلت های رسوبی می تواند نسبت به اسقاط 18 هزار دستگاه در كل كشور اقدام نماید، تصریح كرد: اگر بخواهیم به شكل كلان وارد سوژه اسقاط شویم، باید بسترهای لازم فراهم گردد. یكی از اركان اصلی برای اجرای اسقاط موتورسیكلت های رسوبی، مقام قضایی است و حضور آنها در جلسات مربوط به اسقاط ضروری است؛ چراكه باید یك سیستم تخصصی برای تشخیص و تعیین موارد اسقاط موتورسیكلت ایجاد شود تا موارد مربوط به این طرح، خارج از نوبت مورد رسیدگی قرار گیرد.
مدیر كل اموال منقول ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در ادامه اشاره كرد: ستاد اجرایی فرمان امام مالك كلیه موتورسیكلت های رسوبی كشور نیست. حتی ما باز آمار موتورسیكلت های رسوبی را نداشتیم و برمبنای گزارشات پلیس متوجه شدیم كه حدود 572 هزار موتورسیكلت رسوبی در كشور وجود دارد. در شرایط حال حاضر ستاد اجرایی فرمان امام به 18 هزار دستگاه موتورسیكلت رسوبی مالكیت دارد و می تواند آنها را تعیین تكلیف كند.
كاویانی اشاره كرد: ستاد اجرایی فرمان امام برای اجرای قانون "هوای پاك" آمادگی كامل دارد و تعیین تكلیف موتورسیكلت های رسوبی را باز با جدیت دنبال می كند.1397/12/03
13:01:58
5.0 /5
4136
تگهای خبر: آلودگی , بو , پارك , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است