اجرای برنامه های حفاظتی ویژه منابع طبیعی استان تهران

اجرای برنامه های حفاظتی ویژه منابع طبیعی استان تهران به گزارش گل بخر فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان تهران با اشاره به پدیده كوه خواری و زمین خواری اظهار داشت: یگان حفاظت منابع طبیعی استان تهران در مناطق حساس و پرآسیب برنامه های حفاظتی ویژه ای اجرا می كند.به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، سرهنگ پاسدار جلیل انزابی زاده با اشاره به منطقه ارتفاعات البرز اظهار داشت: با نگاه كوتاهی به ارتفاعات كوه البرز از داخل تهران می توان فهمید كه ساختمان های متعددی به جمعیت ساختمانی موجود در این كوه اضافه شده اند و سرسبزی بلندی های كوه البرز كاهش یافته است. افراد كوه خوار همیشه از ثروت و قدرت بسیار بالایی برخوردار می باشند و با تاكید بر این دو ابزار، اقدامات خویش را پیش می برند.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان تهران با اشاره به اینكه منابع طبیعی ایران منافع ملی هستند و به تمامی مردم تعلق دارند، خاطرنشان كرد: اجرای قانون در یگان حفاظت منابع طبیعی استان تهران نخستین ملاك است. یگان حفاظت منابع طبیعی استان تهران نمی تواند بر مبنای تشخیص خود و خودسرانه با پدیده زمین خواری یا افراد مختلف برخورد كند چراكه تمامی اقدامات این نهاد باید در خصوص حكم دادگاه صورت گیرد.

وی با اشاره به فعالیت گشت های یگان حفاظت منابع طبیعی استان تهران اظهار داشت: هم اكنون یگان حفاظت منابع طبیعی در تمامی شهرستان های استان تهران به صورت ۲۴ ساعته مشغول گشت زنی است.

انزابی زاده افزود: حجم اراضی كشور بسیار بیشتر از یگان های گشتی حفاظت از منابع طبیعی است. بنابراین امكان دارد كه بعضی از نقاط طبیعی از دید یگان های گشتی مغفول بماند.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان تهران افزود: یگان حفاظت منابع طبیعی استان تهران در مناطق حساس و پر صدمه برنامه های حفاظتی ویژه ای اجرا می كند و به هیچ وجه اجازه تصرف جدید را به افراد متخلف نمی دهد.

در آخر این برنامه رادیویی علی اصغر خانیان - وكیل پایه یك دادگستری- با اشاره به این كه پدیده كوه خواری اقدامی غیر قانونی و تعرض است، اظهار داشت: عدم برخورد قاطعانه نیروی انتظامی با پدیده كوه یا زمین خواری و تصویب قوانین معارض با این مورد در كشور معضل كوه خواری و زمین خواری را گسترش می دهد.
1397/11/04
15:07:10
5.0 /5
4839
تگهای خبر: منابع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است