دمای تهران به زیر صفر می رسد

دمای تهران به زیر صفر می رسد گل بخر: مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران با اشاره به اینكه بارش برف و باران در كشور تا آخر هفته ادامه دارد، اظهار داشت: دمای اغلب مناطق طی دو روز آینده كاهش قابل ملاحظه ای خواهد داشت.


احد وظیفه در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: امروز (۲۷ دی ماه) با تقویت سامانه بارشی، گستره بارش ها علاوه بر نیمه غربی كشور، سواحل دریای خزر و به تدریج شرق، شمال شرق و مناطق جنوبی كشور را هم فرا می گیرد و بارش ها به صورت برف و باران همراه با افت ۸ تا ۱۰ درجه ای دما در نیمه شمالی كشور به جز شمال شرق پیش بینی می گردد.
وی افزود: روز جمعه( ۲۸ دی ماه) عمده فعالیت این سامانه محدود به شمال شرق كشور و سواحل دریای خزر و به صورت خفیف تر در شمال غرب و غرب كشور خواهد بود. بارندگی در غالب این مناطق به صورت برف با وزش باد پیش بینی می گردد.
به قول وظیفه همینطور بخش هایی از استان های سیستان و بلوچستان و هرمزگان، بارش باران همراه با وزش باد خواهند داشت و این سامانه سبب كاهش قابل ملاحظه دما -بین ۸ تا ۱۲ درجه- در شمال شرق و شرق كشور خواهد شد.
مدیركل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی خاطرنشان كرد: از روز شنبه ( ۲۹ دی) بارندگی در شرق سواحل دریای خزر، بخش های جنوبی دامنه های البرز مركزی و شرقی و نوار شمالی و شرق كشور به صورت بارش پراكنده برف همراه با وزش باد پیش بینی می گردد و هوای سرد در نیمه شمالی كشور تا اواسط هفته ماندگار خواهد بود.
وظیفه با اشاره به اینكه امروز غرب خلیج فارس و روز جمعه تنگه هرمز، مركز و شرق خلیج فارس مواج و طوفانی است، اظهار داشت: همینطور اواخر امروز و طی فردا دریای خزر مواج پیش بینی می گردد.
او در آخر درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار نمود: آسمان تهران فردا (۲۸ دی ماه) نیمه ابری همراه با وزش باد، در بعضی ساعات افزایش ابر و بارش پراكنده و وزش باد شدید، با حداقل دمای صفر و حداكثر دمای ۶ درجه سانتیگراد و روز شنبه (۲۹ دی ماه) كمی ابری تا نیمه ابری، گاهی وزش باد با حداقل دمای منفی ۳ و در حداكثر دمای ۶ درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

خبرنگار: مهشاد كریمی
دبیرخبر: سولماز خوان


1397/10/27
22:45:38
5.0 /5
4651
تگهای خبر: آسمان , باد , باران , بارندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است