اعلام آماده باش با نزدیك شدن طوفان قوی به جنوب تایلند

اعلام آماده باش با نزدیك شدن طوفان قوی به جنوب تایلند به گزارش گل بخر نزدیك شدن یك طوفان قدرتمند گرمسیری به جنوب تایلند سبب شده تا هزاران نفر از ساكنان این مناطق به دنبال سرپناه بوده، خدمات كشتی رانی متوقف شده و یكی از فرودگاه های اصلی این كشور هم بسته شود.


به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، پیش بینی شده طوفان "پابوك" بعدازظهر امروز (جمعه) باعث رانش زمین در استان "ناخون سی تاممارات" و بارندگی های سیل آسا و بادهای شدید در بیشتر از ۱۲ استان دیگر جنوب تایلند شود.
فرودگاه "ناخون سی تاممارات" هم به دنبال این طوفان تعطیل شده و مقامات از مردم خواسته اند تا قبل از مسدود شدن جاده ها حركت كنند. در "خلیج تایلند" هم وزش بادهای شدید همراه با طوفان مخرب امواجی بلند به دنبال داشته است.
پیش بینی ها نشان داده است وزش بادهای شدید باعث شكل گیری امواجی به ارتفاع سه تا پنج متر در "خلیج تایلند" و امواجی به ارتفاع دو تا سه متر در "دریای آندامان" می گردد. از همین حالا تمام كشتی ها در در ساحل متوقف شده اند. سرعت بادهای این طوفان هم حداكثر ۸۰ كیلومتر بر ساعت بوده است.
انتظار می رود این شرایط تا روز شنبه ادامه یابد.
طی چند روز گذشته ۶۱۷۶ تن از ساكنان استان های ناخون سی تاممارات، پاتانی، سونگكلا و یالا از خانه های خود تخلیه شده و به پناهگاه ها منتقل شده اند.
طوفان "پابوك" را طوفانی "غیرمعمول" دانسته اند، چون كه حالا زمان فصل موسم بارندگی در این منطقه از جهان نیست و آخرین باری كه چنین رویدادی در تایلند رخ داده بود به سه دهه گذشته برمی گردد.
پیش بینی ها حاكیست این طوفان كه تا روز آینده با بارندگی های سنگین و پایدار همراه می باشد باعث وقوع سیل، رانش زمین و گِلرود در استان های جنوبی تایلند خواهد شد.
به گزارش شبكه خبری الجزیره، علاوه بر متوقف شدن عملیات بزرگترین میدان های گازی تایلند و تخلیه بیشتر از ۲۰۰۰ كارگر در سكوهای دریایی به دنبال این طوفان، مخازن آب برخی استان های جنوبی هم برای كاهش خطر وقوع سیل تخلیه شده اند.1397/10/15
14:47:26
5.0 /5
4333
تگهای خبر: باد , بارندگی , بو , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است