رئیس سازمان حفاظت محیط زیست تاكید كرد

ضرورت بهره گیری از سرمایه گذاری بخش خصوصی برای كاهش آلودگی هوا

ضرورت بهره گیری از سرمایه گذاری بخش خصوصی برای كاهش آلودگی هوا گل بخر: رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با تاكید بر ضرورت بهره گیری از ظرفیت ها و سرمایه گذاری بخش خصوصی در جهت كاهش آلودگی هوا اظهار داشت: به صورت قطع با بهره گیری از سرمایه گذاری بخش خصوصی برای احداث روش های نوین در حمل و نقل مناسب می توان در جهت كاهش آلودگی هوا گام برداشت.به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، عیسی كلانتری در مراسم رونمایی از فاز جدید ناوگان فروشگاه مجازی شهروند اظهار داشت: باید از بخش خصوصی قدردانی كرد كه ریسك چنین سرمایه گذاری را پذیرفته است همین طور باید به شركت شهروند باز تبریك اظهار داشت كه با تجهیز ناوگان انژكتوری و برقی هر چند قدم كوچكی در راه كاهش آلودگی هوا برداشته است اما همین قدم های كوچك می تواند بر كاهش آلودگی هوا موثر باشد.

وی اضافه كرد: امسال نسبت به پارسال ۲۸ روز هوای سالم بیشتری داشته ایم و تاكنون امسال تعطیلی ناشی از آلودگی هوا نداشته ایم این در حالیست كه پارسال بیشتر از ۱۰ روز مدارس و دانشگاه ها تعطیل شده بودند.

كلانتری افزود: كلانشهرهای ما با مشكل سوخت و قوه محركه مواجهند. خوشحالم كه شهرداری تهران مبادرت به انجام اقدامات عملی كرده و می تواند كمك بسزایی در بعد كاهش ترافیك و آلودگی هوا داشته باشد. بی شك كاهش سفرهای درون شهری و كاهش ضایعات محصولات كشاورزی می تواند در استفاده از آب شیرین نقش بسزایی داشته باشد؛ آب شیرینی كه در كشور ما در حال نایاب شدن است. اگر چنین شبكه هایی توسعه پیدا كنند و مردم خرید خودرا به جای هفته ای یك دفعه سه بار در هفته انجام دهند اساسا بدین سان ضایعات كشاورزی كاسته می شود و این به معنای صرفه جویی آب است.

معاون رئیس جمهوری با اشاره به اینكه این شبكه مجازی برای صرفه جویی در مصرف آب و افزایش تولیدات می تواند نقش موثری داشته باشد، اظهار داشت: اساسا به دنبال صرفه جویی مصرف آب و افزایش تولید ارزش افزوده بیشتری باز نصیب كشور خواهد شد.

وی اضافه كرد: در صورتی كه امسال ۲۸ روز سالم داشته ایم شاخص ازن سطح پایین باز بعنوان یكی از شاخص های آلودگی هوا مورد سنجش قرار گرفته است.

وی با اشاره به ناوگان جدید شركت شهروند اشاره كرد: امیدوارم با این قدم ها و روش های جدید مردم در كلانشهرها كمتر با مشكل آلودگی هوا مواجه شوند. متاسفانه هنوز كامیون های قدیمی در شهر تهران تردد می كنند و ۶۰ هزار خودروی دیزلی كه عمر آنها به اتمام رسیده در سطح شهر تردد می كنند و نیاز است كه هر چه زودتر توسط سرمایه گذاران بخش خصوصی در امتداد كاهش آلودگی هوا در این بخش باز گام های موثری برداشته شود.

كلانتری با اشاره به اینكه یك موتورسیكلت به اندازه ۱۲ خودرو آلایندگی احداث می كند، اظهار داشت: باید از پتانسیل بخش خصوصی برای حل این معضلات در كلانشهرها و خصوصاً كلانشهر تهران بهره بگیریم.
1397/10/11
23:12:04
5.0 /5
4423
تگهای خبر: آلودگی , باد , بو , تردد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است