اطلاعیه مركز پایش آلودگی هوای استان تهران در پی آلودگی هوا:

از خروج غیرضروری از منزل خودداری كنید

از خروج غیرضروری از منزل خودداری كنید گل بخر: مركز پایش آلودگی هوای اداره كل حفاظت محیط زیست استان تهران به علت سكون نسبی هوا در تهران و احتمال افزایش آلاینده های هوا طی فردا (۲۶ آذر) اطلاعیه ای را صادر كرده است.به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، در این اطلاعیه آمده است: با عنایت به اطلاعیه شماره 41 ارسالی اداره كل هواشناسی استان تهران در خصوص تولید شرایط پایداری جوی، سكون نسبی هوا و پتانسیل افزایش و انباشت آلاینده های هوا تا آخر فردا (۲۶ آذر) احتمال ورود به شرایط هوایی ناسالم برای همه گروه ها در شهر تهران وجود دارد. اما این شرایط استمرار ندارد و تا آخر فردا با ناپایداری هوا از شدت آلایندها كم می شود.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: از این رو سفارش می گردد برای كاهش آلودگی هوا، شهروندان از هرگونه فعالیتی كه منجر به افزایش آلودگی می گردد همچون روشن كردن آتش در معابر، سوزاندن لاستیك، عملیات قیركاری، عمرانی و مانند آن اجتناب كنند، همینطور بیماران قلبی و ریوی و مبتلا به آسم فعالیت بدنی بخصوص در فضای باز را كاهش دهند.

خودداری از خروج غیرضروری از منزل، رعایت الگوی مصرف سوخت و دقت لازم در استفاده از وسایل حرارتی مانند (آبگرمكن، بخاری و تأسیسات گرمایشی) و پیشگیری از افزایش بی رویه حرارت در فضاهای مسكونی، تجاری و اداری از دیگر سفارش های این اطلاعیه است.

براساس اطلاعیه مركز پایش آلودگی هوای استان تهران به شهروندان سفارش شده است كه طی فردا از وسایل حمل ونقل عمومی استفاده كنند و هنگام سوختگیری در جایگاه ها دقت داشته باشند و مانع سر ریز شدن بنزین و سایر سوخت ها شوند.

در آخر اطلاعیه به آماده سازی و اطلاع رسانی به دانش آموزان و انجام اقدامات پیشگیرانه مانند كاهش حضور دانش آموزان در فضای باز و كاهش فعالیت بدنی توسط اداره كل آموزش و پرورش اشاره شده است.
1397/09/26
15:01:10
5.0 /5
4959
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است