زندگی پلاستیكی ایرانیان بعلاوه تصاویر

زندگی پلاستیكی ایرانیان بعلاوه تصاویر به گزارش گل بخر عضو هیئت علمی دانشگاه مازندران اظهار داشت: تغییر الگوی مصرف و نگرش افراد به مصرف تولیدات سبز در جهت حفظ محیط زیست، یكی از محورهای مهمی است كه باید به آن توجه گردد.


ابوالحسن حسینی در گفت وگو با ایسنا با اشاره به اینكه انسان از آغاز پیدایش تاكنون همیشه در این فكر بوده كه بر طبیعت غلبه كند اما بروز بعضی از مشكلات مانند محدودیت منابع طبیعی و آلودگی محیط زیست در سال های اخیر منجر به تجدید تفكر انسان ها شده است، اظهار نمود: در دهه اخیر روند توجه به محیط زیست افزایش پیدا كرده و بعنوان پدیده مهم در جهان مطرح گردیده است.

وی خاطرنشان كرد: با پیشرفت تكنولوژی میزان تولید و مصرف محصولات در سراسر جهان افزایش یافته و افزایش مصرف، نتایج مختلفی مانند گرم شدن ناگهانی زمین و تغییرات تدریجی آب و هوا را به دنبال داشته است. این تغییرات ناشی از افزایش تولید و مصرف بوده و تا زمانی كه این روند افزایشی وجود داشته باشد، آلودگی در كنار آن مشاهده می گردد اما بطور قطع آلودگی را می توان، كنترل و در اندازه قابل قبول نگه داشت.
حسینی با اشاره به اینكه صدمه به محیط زیست عواقب نامطلوبی را برای انسان هایی كه روی زمین زندگی می كنند، دارد، اظهار داشت: نقش تعیین كننده جنبش خرید سبز و توجه مصرف كنندگان به خرید این محصولات می تواند به محیط زیست صدمه كمتری برساند.
وی تصریح كرد: برپایه آمار و ارقام در ایران، سالانه بیشتر از ۵۷۰ هزار تن زباله های پلاستیكی، تولید و در طبیعت رها می گردد و ۳۰۰ سال زمان می برد تا این زباله ها تجزیه شوند.

عضو هیئت علمی دانشگاه مازندران با اشاره به اینكه كشورهای در حال توسعه می توانند سبب تخریب محیط زیست در حوزه مصرف باشند، اضافه كرد: ایران بعنوان كشور در حال توسعه اقدام جدی در حوزه تولید و مصرف در جهت حفظ محیط زیست انجام نداده و با وجود اینكه اقدامات زیادی از جانب سازمان های مردم نهاد، دولت ها و كسب و كارها صورت گرفته اما فقط میزان علاقه افراد را به محیط زندگی بیشتر كرده اما روندی افزایشی در خرید محصولات سبز و توجه به جنبش سبز برای حفظ محیط زیست دیده نشد.
حسینی تصریح كرد: توجه به خرید محصول سبز در حفظ محیط زیست اهمیت بالایی دارد، تصریح كرد: شركت های تولیدی، دولت و مصرف كننده سه راس یك مثلث بوده كه باید در حوزه خرید و محصول سبز پیشقدم باشند.
عضو هیئت علمی دانشگاه مازندران با اشاره به اینكه نقش دولت و شركت های تولیدی در تولید محصول و تولید یك جنبش سبز بیشتر است، اظهار داشت: تولید محصول سبز یكی از محورهای حفظ محیط زیست بوده اما كافی نیست، زمانی می توان مدعی برداشتن گامی در جهت حفظ محیط زیست شد كه مصرف كنندگان محصولات سبز را خریداری و استفاده كنند.

وی با اشاره به اینكه در ایران نگرانی ها در مورد حفظ محیط زیست و مصرف محصول سبز وجود دارد، خاطرنشان كرد: امروزه علاقه ای كه مصرف كننده به محصولات سبز نشان داده اند در حفظ محیط زیست مشاهده می گردد. استفاده از مصرف كالاهای تجدیدپذیر باید در الگوی مصرف قرار گیرد و باید شركت های تولیدی با همراه شدن با جنبش هایی كه در حفظ محیط زیست فعالیت می نمایند علاقه به مبحث داشته و به سمت تولید سبز بروند، مصرف كنندگان هم از خرید محصولات با ظروف تجدید ناپذیر اجتناب كنند و خرید محصولاتی مانند لامپ های كم مصرف و شوینده هایی كه حاوی مواد بازگشتی به طبیعت است، در برنامه خود قرار دهند.
1397/09/25
14:26:48
5.0 /5
4647
تگهای خبر: آلودگی , بو , زندگی , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است