دریای خزر با انتقال به سمنان خشك می شود؟

دریای خزر با انتقال به سمنان خشك می شود؟ گل بخر: رئیس مجمع نمایندگان استان مازندران اظهار داشت: باید راهكار مناسب و بهتری به جای انتقال آب خزر مانند مدیریت، مهار و كنترل مصرف آب در سمنان صورت گیرد.


علی اسماعیلی در گفت وگو با ایسنا با اشاره به اینكه صحبت های رئیس جمهور در زمینه انتقال آب خزر به سمنان اظهار نمود: رئیس جمهور باید اجازه دهد مدیران اجرایی كه مسئول و متولی این مورد بسیار مهم هستند نظر كارشناسی خویش را عرضه كنند.
وی با اشاره به اینكه همه ما نسبت به دریای خزر دغدغه داریم، خاطرنشان كرد: حوضه آبخیز دریای خزر، دریای آزاد نیست كه بخواهیم آب آنرا بگیریم و همچنان اضافه بماند.
رئیس مجمع نمایندگان استان مازندران در ادامه اظهار داشت: دریای خزر چیزی شبیه دریاچه ارومیه در مقیاس بزرگتر است؛ در صورت برداشت از این دریاچه بسته با كم شدن آب آن رو به رو و مشكلات اساسی در حوزه های مختلف را شاهد خواهیم بود.
وی با اشاره به اینكه انتقال آب دریای خزر به سمنان سبب مشكلات زیست محیطی این استان می شود، تصریح كرد: كارشناسان محیط زیست باید مشكلاتی كه در راه انتقال لوله از منطقه مازندران به سمنان و همینطور شیرین سازی آب و غیره را مورد بررسی قرار دهند و بعلاوه خسارت های احتمالی هم در نظرگرفته شود.
اسماعیلی با اشاره به اینكه بعد از انجام انتقال باید همه جوانب در نظر گرفته شود، خاطرنشان كرد: باید راهكار مناسب و بهتری به جای انتقال آب مانند مدیریت، مهار و كنترل مصرف آب در سمنان صورت گیرد.
وی با اشاره به اینكه هنوز مدیریت صحیح مصرف آب در سمنان صورت نگرفته است، اظهار نمود: با نظر رئیس جمهور در مورد انتقال آب دریای خزر به سمنان مخالف هستم و از وزیر مربوطه سوال خواهم كرد.

1397/09/17
15:18:28
5.0 /5
5193
تگهای خبر: بو , دریا , محیط زیست , مدیریت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است