آیا هرس درختان تهران بی موقع بود؟

آیا هرس درختان تهران بی موقع بود؟ گل بخر: سپس هرس درختان در پایتخت بعضی از شهروندان، متخصصان و اعضای شورای شهر به شهرداری تهران انتقاد كردند كه هرس درختان زودتر از موعد و به شیوه نادرست انجام شده است.احمدرضا محرابیان -استادیار اكولوژی گیاهی دانشگاه شهید بهشتی - در گفت و گو با ایسنا دراین باره اظهار نمود: از نظر فیزیولوژیك زمان مناسب برای هرس درختان موقعی است كه درخت در حالت خواب یا غیر فعال باشد. از این رو معمولا اواخر پاییز و اوایل زمستان زمان مناسبی برای هرس گونه های گیاهی است بدین سبب شهرداری تهران زمان مناسبی را برای هرس درختان انتخاب نموده است.

این استاد دانشگاه با اشاره به اینكه برمبنای آنچه كه در سطح شهر مشاهده كرده ام، روش هرس كردن درختان پایتخت غیرمنطقی نبوده است، اشاره كرد: اگر از راس درختان آنها را هرس و قطع نماییم رشد درخت متوقف میگردد و به گیاه لطمه وارد میگردد.

محرابیان با اشاره به اینكه شیوه هرس درختان بستگی به نوع گیاه و چگونگی رشد آن دارد، اظهار داشت: درختانی كه به صورت قائم و عمودی رشد می كنند باید از شاخ و برگ های جانبی هرس شوند و اگر درخت حالت منشعب داشته باشد باید از قسمت های بالایی قطع و هرس شود.

وی درانتها با تاكید بر اینكه برای عبور و مرور راحت خودروها در روزهای سرد سال باید گونه هایی كاشته شوند كه قابلیت هرس پذیری دارند، اظهار نمود: برخی گونه های درختی هرس پذیر نیستند اما گونه هایی مانند چنار، نارون و توت - كه در تهران كاشته شده اند - قابلیت هرس پذیری دارند.
1397/09/15
14:54:20
5.0 /5
4878
تگهای خبر: بو , درخت , كاشت , گیاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است