بارش باران در اغلب مناطق كشور و احتمال سیلابی شدن مسیل ها

بارش باران در اغلب مناطق كشور و احتمال سیلابی شدن مسیل ها گل بخر: مدیركل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به فعالیت سامانه بارشی در اغلب نقاط كشور تا روز یكشنبه (۴ آذر) از آبگرفتگی و سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها در بعضی نقاط كشور اطلاع داد.احد وظیفه در گفت وگو با ایسنا، با بیان این كه بنا بر نقشه های پیش بینی هواشناسی طی امروز (اول آذرماه) در شمال غرب و غرب سواحل دریای خزر ابرناكی، بارش پراكنده و وزش باد رخ می دهد، اظهار نمود: طی فردا (دوم آذرماه) سامانه بارشی از جنوب غرب وارد كشور شده و به تدریج گستره فعالیت آن غرب و شمال غرب دامنه های جنوبی البرز در استان های زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان و بخش هایی از مركز و جنوب كشور را در بر می گیرد.

وی با اشاره به این كه روز شنبه (۳ آبان ماه) با تقویت این سامانه در مناطق مذكور فعالیت آن به شرق و شمال شرق توسعه پیدا می كند، اظهار نمود: همینطور از فردا (۲ آذرماه) به همراه شمالی شدن جریان ها روی دریای خزر در استان های ساحلی دریای خزر وزش باد و بارش باران رخ می دهد.

مدیركل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی افزود: طی فردا و پس فردا (۲ و ۳ آذرماه) بارش در استان های خوزستان، شمال بوشهر، چهارمحال و بختیاری، كهگیلویه و بویراحمد، جزایر شمال خلیج فارس، ایلام، لرستان، جنوب كرمانشاه شدت داشته و به جهت رگبار و رعد و برق شده و آبگرفتگی معابر دور از انتظار نیست.

وظیفه در ادامه خاطرنشان كرد: روز یكشنبه (۴ آذرماه) با كاهش بارش در سواحل شمالی فعالیت این سامانه در كشور ادامه خواهد داشت و در شمال فارس، چهارمحال و بختیاری، شمال خوزستان، بوشهر و جنوب لرستان و ایلام بارش از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود، همینطور احتمال بارش تگرگ، آبگرفتگی و سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها در خوزستان، بوشهر، جنوب كهگیلویه و بویراحمد و جنوب فارس دور از انتظار نیست.

به گفته وظیفه، روز جمعه (۲ آذرماه) در ارتفاعات البرز و شنبه و یكشنبه (۳ و ۴ آذرماه) در ارتفاعات البرز و دامنه های زاگرس در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، كردستان، زنجان، همدان، لرستان، چهارمحال و بختیاری و كهگیلویه و بویراحمد بارش به شكل برف خواهد بود.

مدیركل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی اضافه كرد: روزهای جمعه و شنبه (۲ و ۳ آذرماه) بخش های مركزی و شمالی خلیج فارس و شنبه (۳ آذرماه) دریای خزر مواج پیش بینی می گردد.

وظیفه در انتها درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار نمود: آسمان تهران فردا (۲ آذرماه) صاف همراه با غبار صبحگاهی، در پس از ظهر افزایش ابر و بارش باران با حداقل دمای شش و حداكثر دمای ۱۴ درجه سانتیگراد و روز شنبه (۳ آذرماه) ابری، در بعضی ساعات بارش باران با حداقل دمای شش و حداكثر دمای ۱۲ درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.
1397/09/01
21:25:50
5.0 /5
4420
تگهای خبر: آسمان , باد , باران , بو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است