در دانشگاه شهید بهشتی؛

برگزاری كنگره بین المللی آب خاك و علوم محیطی

برگزاری كنگره بین المللی آب خاك و علوم محیطی به گزارش گل بخر كنگره بین المللی آب، خاك و علوم محیطی، 11 اسفند ماه امسال در دانشگاه شهید بهشتی تهران، پردیس فنی و مهندسی شهید عباسپور برگزار می گردد.


به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، دكتر امیررضا نعمتی، دبیر اجرایی كنگره آب، خاك و علوم محیطی با بیان این خبر اظهار نمود: نخستین كنگره بین المللی آب، خاك و علوم محیطی با هدف آشنایی با روش ها و تكنولوژی های روز دنیا جهت حفظ كمی و كیفی منابع اصلی حیات و كمك به بهبود وضعیت بحرانی آن در كشورهای در حال توسعه فعالیت خویش را شروع كرده است.
وی ادامه داد: كنگره مزبور با حمایت بیش از 40 ارگان، وزارتخانه، دانشگاه و انجمن علمی و هم با حضور بیش از 200 عضو در كمیته علمی و داوری از اساتید برجسته دانشگاهی در سطح بین المللی با بیان فراخوانی آغاز به دریافت و داوری مقالات اساتید، دانشجویان و پژوهشگران داخل و خارج از كشور كرده است.
دبیر اجرایی كنگره آب، خاك و علوم محیطی اضافه كرد: همینطور در این كنگره دوره ها و كارگاه های جانبی با همكاری اساتید بین المللی مدعو از دانشگاه های اوكلاهمای امریكا، ترنتو ایتالیا و تكنولوژی مالزی در جهت ارتقای سطح علمی پژوهشگران و شركت كنندگان درباره علوم مربوط و آشنایی با متدهای روز جهان برگزار می گردد.
نعمتی تصریح كرد: نگاه امروز به علوم میان رشته ای و یافتن ارتباطی میان آنها به جهت حل مسائل و مشكلات كاربردی و هم توجه ویژه به مقوله آب و خاك دو عنصر تشكیل دهنده كره زمین و تامین كننده حیات می تواند از خسارات جبران ناپذیری به این كره خاكی جلوگیری كند. با رشد چشمگیر تكنولوژی در دهه های اخیر متاسفانه غفلت از منابع آب و خاك گسترش یافته و در صورت ادامه روند موجود صدمات جبران ناپذیری متوجه آیندگان خواهد شد.
وی خاطرنشان كرد: در برگزاری این كنگره از تجربیات و تخصص اساتید برجسته دانشگاه های داخل و خارج كشور در حوزه های مرتبط استفاده شده كه امید است دستاوردهای این كنگره بتواند منجر به آغاز نگرشی جدید جهت بهره برداری صحیح، حفاظت پایدار و بهبود منابع زیست محیطی كره زمین شود.
دبیر اجرایی كنگره آب، خاك و علوم محیطی خاطرنشان كرد: علاقه مندان می توانند جهت ارسال مقالات و شركت در كنگره تا 20 بهمن ماه با استفاده از ثبت نام در وبسایت كنگره به آدرس www. wse1. ir اقدام كنند.
بر اساس این گزارش، "برنامه ریزی و مدیریت منابع آب"، "سازه های هیدرولیكی"، "آب و توسعه پایدار"، "كشاورزی، آبخیزداری و مدیریت آب و خاك "، "مدیریت كیفی منابع آب"، "مدیریت سیلاب"، "هیدرولوژی"، "وقایع حدی، تغییر اقلیم و هواشناسی"، "پایش و ارزیابی بحران های محیطی"، "پایداری اكوسیستم های آبی"، "چرخه هیدرولوژیكی"، "خشكسالی"، "فرسایش و رسوب"، "هیدروانفورماتیك و محاسبات نرم"، "حقوق، اقتصاد و حسابداری آب"، "هیدروژئولوژی و آبهای زیرزمینی"، "مهندسی رودخانه"، "مهندسی بنادر و علوم دریایی"، "آمایش زمین و سنجش از طریق دور (RS)"، "سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS)"، "مدیریت پایدار و حفاظت خاك"، "فرسایش خاك"، بهسازی و حاصلخیزی خاك"، "مدیریت بهره برداری و حفاظت آبخوان"، "سیستم های برقابی"، "آلودگی زیست محیطی"، "جنبه های زیست محیطی در علوم آب و خاك"، "پدافند غیرعامل در علوم محیطی"، "بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE)"، "طراحی و مهندسی محیط زیست"، "جغرافیا و علوم محیطی"، "اكوتوریسم و گردشگری"، "فناوری های نوین در علوم محیطی" و "ریزگردها و چالش های مربوط" همچون محورهای این كنگره علمی محسوب می شوند.


 

1396/10/02
21:59:11
5.0 /5
4777
تگهای خبر: حیات , دریا , محیط زیست , منابع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است