تولید گل های زینتی در محلات

تولید گل های زینتی در محلات به گزارش گل بخر، به نقل از ایرنا مدیر جهاد كشاورزی محلات اظهار داشت: 132 میلیون انواع گل و گیاه زینتی در بهار امسال در محلات تولید شده و روانه بازارهای داخلی و خارجی گردید.


عبدالله محمودی افزود: 37 میلیون از این تولیدات گل های شاخه بریده ، 58 میلیون نشای گلهای فصلی و نشایی ، 29 میلیون درخت و درختچه زینتی و هشت میلیون گل های آپارتمانی است. 
وی اظهاركرد: تولیدات گل وگیاه زینتی در محلات در بهار امسال نسبت به مدت مشابه قبل پنج درصد افزایش دارد.
وی، گل های شاخه بریده این شهرستان را شامل گونه های گلایل، میخك، داوودی، لیسیانتوس ،آنتوریوم و لیلیوم بیان كرد.
محمودی گفت: مهمترین گل های آپارتمانی این شهرستان حسن یوسف، گل سنگ، كاكتوس، شفلرا، دیفن، باخیا، پتوس و فیكوس و گل های نشایی و فصلی شامل انواع اطلسی، بنفشه، میمون، سلوی، پریوش و آهار است.
وی، مهمترین انواع درخت و درختچه زینتی تولیدی امسال در محلات را نیز انواع رزباغچه ای، شاهپسند، ختمی، یاس، بید، زرشك زینتی و شمشاد بیان كرد.
محلات بیشترین سطح زیر كشت وپرورش انواع گل و گیاه زینتی را در كشور دارد.
18 درصد از سطح زیر كشت كشور، 12درصد از تولید گل شاخه بریده،80 درصد تولید گل های فصلی نشایی، 21 درصد از تولید درخت و درختچه های زینتی و 14 درصد از گیاهان آپارتمانی كشور در محلات است.
تولید 350 گونه مختلف گیاهان زینتی، آپارتمانی و فضای سبز، محلات را به یكی از قطب های پرورش و تجارت گل و گیاه ایران تبدیل كرده است.
1396/04/25
19:58:19
5.0 /5
6406
تگهای خبر: گل , گیاه , زینتی , فضای سبز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است