كاهش دما و بارش برف در كشور

كاهش دما و بارش برف در كشور به گزارش گل بخر مدیر كل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به ورود سامانه بارشی به كشور و بارش باران در اغلب نقاط كشور از كاهش دمای ۶ تا ۱۲ درجه ای اطلاع داد.احد وظیفه در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: با فعالیت سامانه بارشی روی كشور، امروز در مناطق شمال غرب، غرب، جنوب غرب، بخش هایی از جنوب، استان های واقع در دامنه های البرز مركزی و بخش هایی از مركز بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می گردد.

وی با اشاره به اینكه فردا ( اول آذر) تداوم این وضعیت را در مناطق ذكر شده داریم، خاطرنشان كرد: از اوایل شب با نفوذ زبانه های پرفشار، بارش قابل ملاحظه در سواحل غربی و مركزی خزرآغاز خواهد شد.

مدیر كل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینكه روز پنجشنبه (2 آذر) با حركت سامانه به سمت شرق، به تدریج از میزان بارش از سمت غرب كاسته می گردد و عمده فعالیت سامانه در سواحل خزر، شمال شرق، شرق، مركز، نواحی جنوبی، استان های واقع در دامنه های البرز مركزی و شرقی است، اظهار داشت: شدت بارش امروز در شمال خلیج فارس، خوزستان، كهگیلویه و بویر احمد، غرب چهار محال و بختیاری، جنوب ایلام، جنوب لرستان، غرب كردستان، شمال كرمانشاه، جنوب آذربایجان غربی و برخی نقاط استان های آذربایجان شرقی و زنجان، شمال بوشهر و شمال غرب فارس خواهد بود.

وظیفه ادامه داد: شدت بارش ها فردا( اول آذر) در شمال خلیج فارس، خوزستان، كهگیلویه و بویراحمد، نیمه غربی فارس، شمال بوشهر، غرب چهارمحال و بختیاری، جنوب لرستان، غرب كردستان، شمال غرب كرمانشاه، برخی نقاط ایلام و از اواخر وقت در گیلان، جنوب اردبیل و نیمه غربی مازندران پیش بینی می گردد.

وی در ادامه اظهار نمود: روز پنجشنبه (2 آذر) این سامانه بارشی در گیلان، مازندران، غرب فارس، جنوب كهگیلویه و بویر احمد، شرق بوشهر فعال است.

مدیركل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی اضافه كرد: در سه روز آینده بارش در ارتفاعات و نقاط سردسیر البرز مركزی، زاگرس مركزی، شمال غرب و غرب به صورت برف است و روز جمعه (3 آذر) هم بارش برف و باران در استان های ساحلی خزر و بارش برف در اردبیل پیش بینی می گردد.

وظیفه با اشاره به اینكه طی امروز و فردا وزش باد شدید جنوبی همراه با افزایش دما در استان های ساحلی خزر بخصوص گیلان و اردبیل رخ خواهد داد، اظهار داشت: از روز پنجشنبه به جهت نفوذ توده هوای سرد كاهش ۶ تا ۱۲ درجه ای دما در شمال غرب، غرب، سواحل خزر، دامنه های البرز و از روز جمعه (3 آذر) در شمال شرق پیش بینی می گردد.

وی با اشاره به اینكه این كاهش دما تا اوایل هفته آینده در نیمه شمالی كشور تداوم دارد، خاطرنشان كرد: در سه روز آینده شمال خلیج فارس و از اواخر چهارشنبه و روزهای پنجشنبه و جمعه دریای خزر مواج است.

وظیفه در انتها درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار داشت: آسمان تهران فردا ( اول آذر) نیمه ابری همراه با بارش پراكنده، به تدریج ابری و گاهی رگبار باران، رعد و برق و وزش باد با حداقل دمای ۸ و حداكثر دمای ۱۶ درجه سانتیگراد و روز پنجشنبه ( دوم آذر) ابری در بعضی ساعات همراه با رگبار باران، گاهی رعد و برق، وزش باد به تدریج كاهش ابر با حداقل دمای ۶ و حداكثر دمای ۱۳ درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد. 

1396/08/30
20:31:12
5.0 /5
4634
تگهای خبر: باد , باران , هوا , بارندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است