نقش شهروندان تهرانی در كاهش آلودگی هوا

نقش شهروندان تهرانی در كاهش آلودگی هوا گل بخر: رییس اداره محیط زیست شهر تهران اظهار داشت استفاده بیش از حد از وسایل گرمایشی در فصل زمستان سبب افزایش آلودگی هوا می شود، با اصلاح الگوی رفتار می توانیم در كاهش آلودگی ها سهم داشته باشیم.محمدحسین بازگیر در گفت وگو با ایسنا، ضمن اشاره به نقش شهرداری تهران در حل مشكلات زیست محیطی اظهار نمود: به طور مثال شهرداری می تواند در سامان دهی صنوف و مشاغل آلاینده نقش بسزایی داشته باشد. اداره محیط زیست شهر تهران در خیلی از مسائل زیست محیطی از جمله رصد و پایش كیفیت هوای تهران با شهرداری همكاری دارد.

وی با تاكید بر اینكه هر دستگاه و نهادی باید تاثیری كه بر محیط زیست دارد و تاثیری كه از محیط زیست می گیرد را بشناسد، خاطرنشان كرد: چنانچه نهادهای مختلف نقش خویش را بدانند، می توانند رفتار خویش را اصلاح كنند. یكی از موارد زیست محیطی كه شهرداری می تواند در اجرای آن تعامل داشته باشد تغییر سبك زندگی مردم است، چون كه مصرف گرایی یك سبك زندگی در تهران شده است.

رئیس اداره محیط زیست شهر تهران ادامه داد: هر شهروند تهرانی روزانه حدود ۸۰۰ گرم پسماند تولید می كند. اگر هر نفر تلاش كند كه میزان پسماند تولیدی خویش را روزانه ۱۰۰ گرم كمتر كند پسماند شهر تهران به طور قابل توجهی كاسته می شود.

بازگیر با اشاره به اینكه در فصل سرد سال در مصرف انرژی زیاده روی می كنیم، اظهار داشت: در فصل زمستان به اندازه ای خانه ها را گرم می كنیم كه مجبور می شویم لباس تابستانی داخل منزل بپوشیم. بخش عمده ای از انرژی در كشور از سوخت های فسیلی تامین می گردد. همین امر سبب تولید آلودگی زیادی می گردد.

وی با اشاره به اینكه شهرداری در حوزه آموزش و اطلاع رسانی نقش ویژه ای می تواند داشته باشد، خاطرنشان كرد: از آنجایی كه شهرداری یكی از مهمترین و تاثیرگذارترین نهادهای موجود در شهر است ما ناگزیر هستیم كه با آن تعامل داشته باشیم. نكته ای كه باید در نظر داشته باشیم مسئله توسعه پایدار و حفظ منافع نسل آینده در كنار تامین نیازهای نسل امروز است.

رئیس اداره محیط زیست شهر تهران در انتها اظهار داشت: دستگاه ها و نهادهای دیگر از جمله شهرداری می توانند در كنار محیط زیست به توسعه پایدار و رفع معضلات زیستی شهر كمك كنند. 

1396/08/29
12:08:11
5.0 /5
5155
تگهای خبر: گرما , محیط زیست , هوا , آلودگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است