تاثیر مخرب تغییرات اقلیمی بر میراث طبیعی جهان

تاثیر مخرب تغییرات اقلیمی بر میراث طبیعی جهان به گزارش گل بخر اتحادیه جهانی حفاظت از طبیعت (IUCN) اعلام نمود: تعداد مناطق میراث طبیعی جهان كه به علت گرمای جهانی در معرض خطر تخریب قرار دارند ظرف سه سال دو برابر شده است.به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، از "پارك ملی اورگلیدز" در آمریكا گرفته تا "دیواره بزرگ مرجانی" در استرالیا، تغییرات اقلیمی در حال تخریب خیلی از این شگفتی های طبیعی در جهان است.

طبق اعلام اتحادیه جهانی حفاظت از طبیعت تعداد میراث های طبیعی جهان كه خسارت دیده اند و بر اثر گرمای جهانی در معرض خطر قرار دارند در مدت سه سال قبل دو برابر شده و به ۶۲ مورد رسیده است.

صخره های مرجانی بر اثر افزایش دمای اقیانوسی به شدت صدمه دیده اند. گرمای جهانی همینطور سبب شده یخچال های كوهستانی به سرعت آب شوند. از دیگر اكوسیستم های صدمه دیده تالاب ها هستند كه با گرم شدن اقیانوس ها سطح آب دریاها بالاتر آمده و آب شور به تالاب ها نفوذ كرده است.

همچنین افزایش تعداد آتش سوزی های جنگلی باعث تخریب مناظر طبیعی در منطقه كیپ تاون در آفریقای جنوبی شده است.

به گزارش روزنامه گاردین، اینگر آندرسن، مدیركل اتحادیه جهانی حفاظت از طبیعت در این باره اظهار داشت: حفاظت از میراث های طبیعی جهان مسئولیت بین المللی دولت هاست كه قرارداد پاریس را امضا كرده اند. این گزارش حاوی این پیام است كه تغییرات اقلیمی به سرعت در حال فعالیت است و تاكید بر نیاز فوری برای تحقق اهداف ذكر شده در این توافق دارد. 

1396/08/22
19:47:19
5.0 /5
5240
تگهای خبر: طبیعت , گرما , گل , اكوسیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است