ورود سامانه بارشی جدید به كشور

ورود سامانه بارشی جدید به كشور گل بخر: مدیر كل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به تداوم بارش ها در كشور از ورود سامانه بارشی جدید به كشور طی روز چهارشنبه (۲۳ آبان) اطلاع داد.احد وظیفه در گفت وگو با ایسنا افزود: سامانه بارشی جدید روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (۲۳ و ۲۵ آبان) در نیمه غربی كشور فعال خواهد بود. همینطور به تدریج دامنه فعالیت آن به شرق كشور هم توسعه پیدا می كند.

مدیر كل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینكه بر مبنای نقشه های پیش یابی امروز (۲۰ آبان ماه) در جنوب غرب، جنوب به تدریج قسمت های از مركز و شرق كشور بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد رخ می دهد، اظهار نمود: از عصر امروز به تدریج با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر افزایش ابر، بارش باران، وزش باد و كاهش دما در غرب سواحل هم آغاز و غرب دریای خزر به تدریج مواج می گردد.

وی با اشاره به این كه طی فردا و پس فردا (۲۱ و ۲۲ آبان ماه) در سواحل دریای خزر این شرایط برقرار خواهد بود، خاطرنشان كرد: طی این روزها بارش پراكنده باران و وزش باد برای برای بخش هایی از شمال غرب كشور، زنجان، قزوین، البرز، شمال سمنان، خراسان رضوی و خراسان جنوبی پیش بینی می گردد.

كاهش دما تا شش درجه در استان های ساحلی دریای خزر و شمال شرق

مدیركل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی افزود: طی روزهای دوشنبه و سه شنبه (۲۱ و ۲۲ آبان ماه) كاهش نسبی دما بین چهار تا شش درجه در استان های ساحلی دریای خزر و شمال شرق كشور انتظار می رود همینطور طی این مدت بارش برف در ارتفاعات البرز دور از انتظار نیست.

وی با اشاره به اینكه به جهت شكل گیری ابرهای همرفتی غرب و مناطق مركزی خلیج فارس بخصوص سواحل خوزستان و بوشهر طی سه روز آینده مواج خواهد بود، اظهار داشت: از بعد ازظهر فردا (۲۱ آبان ماه) و روز سه شنبه (۲۲ آبان ماه) به جهت وزش باد شدید شرق خلیج فارس مواج می گردد.

كاهش دمای هوای پایتخت

وظیفه درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده، اظهار نمود: آسمان تهران روز دوشنبه (۲۱ آبان) كمی ابری همراه با غبار صبحگاهی در پس از ظهر افزایش ابر و بارش پراكنده با حداقل دمای ۸ و حداكثر دمای ۱۷درجه سانتیگراد و روز سه شنبه (۲۲ آبان) نیمه ابری همراه با غبار صبحگاهی، در پس از ظهر افزایش ابر و بارش پراكنده با حداقل دمای ۸ و حداكثر دمای ۱۳ درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا سازمان هواشناسی با صدور اطلاعیه ای آورده است: « فردا (۲۱ آبان ماه) در استان های گیلان، شمال خوزستان، جنوب لرستان و جنوب استان مركزی و سه شنبه (۲۲ آبان ماه) در استان گیلان بارش باران، گاهی وزش باد و آب گرفتگی معابر عمومی پیش بینی و سفارش می گردد تمهیدات لازم جهت كاهش خسارات احتمالی اتخاذ شود.

لازم به ذكر است دریای خزر در ایام دوشنبه و سه شنبه مواج خواهد بود.»
1397/08/20
15:12:23
5.0 /5
4589
تگهای خبر: آسمان , باد , باران , بو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است