پیروزبخت در گفت وگو با ایسنا:

موتورسیكلت ها ۴ برابر خودروها آلودگی دارند

موتورسیكلت ها ۴ برابر خودروها آلودگی دارند رییس سازمان ملی استاندارد با اشاره به وضعیت استاندارد موتورسیكلت های موجود اظهار داشت: یك موتورسیكلت كاربراتوری چهار برابر یك خودرو تولید آلودگی می كند.


نیره پیروزبخت در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینكه موتورسیكلت ها باید با استانداردهای روز اروپا تولید شوند، اظهار نمود: مبنای استاندارد ما، استاندارد روز اروپاست كه در آن همه موتورسیكلت ها باید انژكتوری باشند. یعنی آنچه در مصوبه ریاست جمهوری هم به آن اشاره شده است.

وی در ادامه با اشاره به وضعیت موتورسیكلت های ترددكننده در سطح شهر خاطرنشان كرد: اغلب موتورسیكلت هایی كه در سطح شهر تردد می كنند كاربراتوری هستند كه هم اجازه مسافركشی دارند و هم باربری كه بیشترین صدمه را به وضعیت هوای شهرها وارد می كنند.

رییس سازمان ملی استاندارد با تاكید بر اینكه با تولید موتورسیكلت های كاربراتوری مخالف است، بیان كرد: سازمان ملی استاندارد اجازه تایید نو به موتورهای كاربراتوری را نمی دهد و هم راستا با دولت با آنها برخورد خواهد نمود.
به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، در كمیته آلایندگی به دستور رییس جمهوری فرصتی تعیین شده كه موتورسیكلت ها تا سال آینده از كاربراتوری به انژكتوری تبدیل شوند. در این میان سازمان ملی استاندارد هم به دنبال این است كه استانداردهای موجود در مورد موتورسیكلت ها ارتقاء یابد و در این راستا مانند خودرو تایید نو داشته باشند كه در این راستا در مورد موتورسیكلت ها دو مساله وجود دارد كه یكی از آنها آلایندگی و دیگری ایمنی است. 

1396/08/19
23:29:05
5.0 /5
4837
تگهای خبر: آلودگی , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است