كودكان ایران بلندقدتر شده اند

كودكان ایران بلندقدتر شده اند گل بخر كودكان ایران بلندقدتر شده اند


زهرا عبداللهی اضافه كرد: از دو دهه پیش به بعد آمار كوتاه قدی در كشور كاهش یافته و بچه های ایرانی بلندقدتر شده اند. وی تصریح كرد: هم اكنون ارتقای مفهوم دار و قابل توجهی در تغذیه كودكان كشور اتفاق افتاده و مشكل كوتاه قدی نداریم.
عبداللهی، مشكل اصلی كودكان امروز را اضافه وزن و چاقی دانست و افزود: اضافه وزن و چاقی به شدت در حال افزایش می باشد و می تواند سلامت كودكان را به خطر بیاندازد.
وی اظهار داشت: 20درصد دانش آموزان چاق هستند یا اضافه وزن دارند. مصرف غذاهای آماده و نوشابه های گازدار افزایش یافته است و مهمترین عامل چاقی و اضافه وزن است.
به گفته مدیر كل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، چاقی و اضافه وزن در كودكان و نوجوانان خطرناكتر است چونكه اگر تعداد سلول های چربی بیشتر از حد مورد نیاز ساخته شود در بزرگسالی به محض دریافت كالری و چربی بیش از حد به صورت چربی در بدن شخص ذخیره می گردد.
عبداللهی اضافه كرد: چاقی و اضافه وزن زمینه ساز بروز بیماری های غیر واگیر است، تمام بیماری های غیر واگیر مثل دیابت و سرطان در میان افراد چاق شیوع بیشتری دارد.
وی افزود: در دسترس بودن غذاهای پركالری در محیط كودك مانند خانه، مهدكودك، مدرسه و محل های بازی و تفریح، سبب تشویق كودك به مصرف این مواد و در نتیجه اضافه وزن و چاقی می گردد.
عبداللهی تصریح كرد: كاهش فعالیت بدنی (استفاده بیش از اندازه از كامپیوتر، تماشای تلویزیون به مدت طولانی و غیره) و كاهش فرصت های بازی در خارج از منزل باعث می گردد تا بخشی از انرژی دریافتی از مواد غذایی در بدن به صورت چربی تجمع پیدا كرده و سبب اضافه وزن و چاقی شود.
به گفته وی، كودكان و نوجوانان باید در روز 60دقیقه فعالیت بدنی مناسب داشته باشند. ۴۲۴۲

1397/06/19
14:43:39
5.0 /5
4927
تگهای خبر: بهداشت , بو , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است