اسامی قضات فاسد و رشوه گیر اعلام شد، افترا مفسد فی الارض برای مفسدان اقتصادی

اسامی قضات فاسد و رشوه گیر اعلام شد، افترا مفسد فی الارض برای مفسدان اقتصادی گل بخر اسامی قضات فاسد و رشوه گیر اعلام شد، افترا مفسد فی الارض برای مفسدان اقتصادی


به گزارش گل بخر به نقل از خبر آنلاین، محسنی اژه ای در ادامه، گزارشی از برخورد قوه قضاییه با متخلفان اقتصادی داد و اظهار داشت: پرونده 311 نفر از محكومان به اعدام، حبس ابد و حبسهای از 15 تا 5 سال و كمتر به علت مفاسد اقتصادی بررسی گردید. سخنگوی دستگاه قضا گزارشی از عملكرد این دستگاه در مبارزه با مفاسد اقتصادی بیان كرد و اظهار داشت: در مورد مفاسد مالی، 6 نفر محكوم به اعدام بعنوان مفسد فی الارض شده بودند كه دیوان عالی كشور رای 2 نفر از آنها را نقض كرد و دادگاه تجدیدنظر، حكمشان 20 سال زندان شد. 4 نفر هنوز حكم اعدام دارند. یك نفر حكمش اجرا شد و حكم یك نفر دیگر در راه اجراست و 2 نفر دیگر هم درخواست اعاده دادرسی داشتند كه در حال بررسی است.

همچنین به علت مفاسد مالی، یك نفر به 25 سال حبس محكوم شده، 3 نفر به حبس ابد و 14 نفر به 20 سال حبس محكوم شدند. برای حبس های 5 تا 10 سال هم 95 نفر محكوم شدند. برای حبس 10 تا 15 سال، 36 نفر و كسانی كه از یك تا 5 سال محكوم شدند، 124 نفر هستند. محكومیت زیر یكسال هم 34 نفر داشتیم. 54 نفر هم كارمند دولتی بودند كه به انفصال دائم از مشاغل دولتی محكوم شدند. 93 نفر به انفصال موقت از مشاغل دولتی محكوم شدند. 9 نفر تبعید 1سال تا 7 سال داشتند. حدود 70 نفر به شلاق محكوم شدند. اعلام اسامی مفسدان اقتصادی در ادامه سخنگوی دستگاه قضایی در ادامه سخنانش به برخورد با قضات مفسد اشاره نمود و اظهار داشت: طبق قانون، اسامی و تصاویر قضاتی كه حكمشان قطعی شده، اعلام می گردد. رئیس شعبه 105 دادگاه كیفری 2 اصفهان به نام آقای محمود سعادت فرزند حسینعلی به افترا فساد اخلاقی، محاكمه شد و به سلب صلاحیت قضایی و انفصال دائم از شغل قضایی محكوم و در 22 مرداد 97 رای او قطعی شد. فرد دیگری به نام آقای مجید شكاری فرزند خسرو، رئیس شعبه 1024 دادگاه كیفری 2 تهران به افترا دریافت رشوه و فساد مالی در دادگاه عالی محكومیت یافت و حكم سلب صلاحیت قضایی و بازخریدی محكومیت قطعی یافت. او به قضات سفارش كرد به وسوسه های شیطان و اشخاص شیطان صفتان توجه نكنند. اتهام مفسد فی الارض برای مفسدان اقتصادی او با ذكر یادی از پرونده فساد مالی 3000 میلیاردی تومانی اظهار داشت: زمانی كه مه آفرید خسروی بازداشت شد، بیش از 2800 میلیارد تومان بدهی او بود. كل مالی كه او برده بود برگشت داده شد و 625 میلیارد تومان هم جزای نقدی از او دریافت شد. در این پرونده 101 مورد حكم قطعی صادر شد و بیش از 4 هزار میلیارد تومان وصول شده است و 3.5 میلیون دلار و یورو هم محكومیت ارزی بود كه به ریال امروز، عدد قابل توجهی می گردد. این كه مردم فكر كنند 3000 میلیارد بردند و خوردند و خبری نبود، اینطور نیست. محكومان اعدام، زندان، جریمه و اموالشان وصول شد.

اژه ای درباره پرونده های ارزی اخیر اظهار داشت: پرونده دیگری در این هفته قرار مجرمیت صادر شد و پرونده به دادگاه ارسال می گردد و بزودی دادگاه تشكیل خواهد شد، پرونده آقای وحید مظلومین فرزند حبیب الله است كه بعنوان متهم اصلی مطرح است. در این پرونده 18 نفر متهمند. برای بعضی از آنها كه سرشبكه و سرشاخه بودند در این قرار مجرمیت بعنوان افساد فی الارض تقاضای مجازات شده است. مظلومین در سال 91 هم به خاطر مسایل ارزی بازداشت شد و برای او باز هم افترا مفسد فی الارض در نظر گرفته شد كه آن زمان معاونت حقوقی بانك مركزی و حراست آن مجموعه گفت اینها با هماهنگی ما كار كرده اند. این فرد به كارش ادامه داده و نیروی انتظامی هم بیان كرد در طول این مدت 2 تن سكه خرید و فروش كرده است.

او در ادامه اظهار داشت: نفر بعدی آقای محمد اسماعیل قاسمی معروف به محمد سالم فرزند غلامعلی است كه آن موقع هم دستگیر شده بود كه بانك مركزی از او حمایت كرد و آزاد شد. همینطور محمدرضا مظلومین در این پرونده دستگیر شد. آقای سالار آقاخان هم دستگیر شده بود كه قبلا درباره آنها بیان شد اقدامات اینها با هماهنگی بانك مركزی و وزارت اطلاعات بوده كه امسال این مسئله از آنها پذیرفته نشد و حتی دیدید برخی مدیران بانك مركزی هم بازداشت شدند. ۴۲۴۲

1397/06/04
20:13:05
5.0 /5
4661
تگهای خبر: بو , دریا , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است